Microsoft'tan indirilen ISO'yla Windows 8.1 kurulunca "Windows'u etkinleştir" yazısı gelir mi?

babmeraba

Picopat
Yer
erzurum
Daha fazla  
Şu an Windows 10 Pro kullanıyorum. Windows 8.1'e geçmek istiyorum. Acaba ISO dosyasını Microsoft'un kendi sitesinden yükleyip kurarsam orijinal mi olur yoksa Windows 10'da Windows'u etkinkeştir diyor ya onun gibi mi olur? Yardım eder misiniz ilk kez format atacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir lisans kullanmadığın sürece gelir.

Şu an Windows 10 Pro kullanıyorum. Windows 8.1'e geçmek istiyorum. Acaba ISO dosyasını Microsoft'un kendi sitesinden yükleyip kurarsam orijinal mi olur yoksa Windows 10'da Windows'u etkinkeştir diyor ya onun gibi mi olur? Yardım eder misiniz ilk kez format atacağım.
Key'in yoksa aktifleştir de.

Orijinal olması başka, etkinleştirmek başka. Kendi sitesinden edinirseniz orjinal kurulum yapmış olursunuz. Öte yandan lisans kodu ile lisanslama yapmazsanız da sıkıntısız kullanırsınız. O yazı da bu yüzden görünür. Kısacası rahatlıkla kurabilirsiniz ve kurulum esnasında key olmadan kurabilirsiniz.

Sağ altta Windows'u etkinleştir ibaresi gözükecektir ve arada bir tüm ekranı kaplayan Windows'u etkinleştirin uyarısı çıkacaktır. Etkinleştirmeden kullanmanızı tavsiye etmem. Oyunlarda çok rahatsız ediyor ekranı kaplayan etkinleştir uyarısı.

@403052 Özellikle 8.1'deki etkinleştirme uyarısı son derece sinir bozucu, yanlış hatırlamıyorsam 3 saatte bir ekranı tamamen kaplayan "Windows'u Etkinleştir" yazısı çıkartıyor ve saatte bir bilgisayar kapanıyor diye biliyorum.
1572294371293.png

Bilgisayarın kapandığına hiç şahit olmadım ama bu tam ekran etkinleştir yazısı bana çok oyun kaybettirmişti. Şimdi attığınız görsel sağ olsun onu tekrar gördüm yine gıcık oldum :D

Bilgisayarın kapandığına hiç şahit olmadım ama bu tam ekran etkinleştir yazısı bana çok oyun kaybettirmişti. Şimdi attığınız görsel sağ olsun onu tekrar gördüm yine gıcık oldum :D

Bir video izleyerek kuracağım ve adam videonun altına key bırakmış o keyi kullnırsam sıkıntı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı