Microsoft’tan Windows Phone Açıklaması

Windows Phone geliştiricileri mobil platformları hakkında konuştu

Microsoft’un iOS ve Android’in ardından geçte olsa geliştirdikleri Windows Phone işletim sistemi ile ilgili açıklama yapıldı. Windows Phone geliştiricilerinin yaptığı açıklamada Google’ın işletim sistemi olan Android’de yapılan bir yanlıştan söz edildi.

Kendilerinin Windows Phone işletim sistemini geliştirme aşamasında düşük donanımlı cihazları baz aldığını ve bu cihazlara uygun şekilde geliştirildiğini açıklarken, bu yöntemi sadece kendilerinin kullandığını belirtti. Diğer işletim sistemi olan Android’in hem özelleştirilebilir olması hem de yüksek donanımlı cihazlar için hazırlanıyor olması alt seviyedeki akıllı telefonlarda kasma ve yavaşlamalara neden oluyor.

Microsoft yetkilileri kısaca Windows Phone işletim sisteminin düşük donanıma geliştirilip, yüksek donanıma uyarladıklarını belirtiyor. Bu konuda alt seviyede Nokia cihazların iyi satış rakamlarını yakaladığını görebilmekteyiz.

Kaynak :Microsoft’tan Windows Phone Açıklaması

Kendilerinin Windows Phone işletim sistemini geliştirme aşamasında düşük donanımlı cihazları baz aldığını ve bu cihazlara uygun şekilde geliştirildiğini açıklarken, bu yöntemi sadece kendilerinin kullandığını belirtti. Diğer işletim sistemi olan Android’in hem özelleştirilebilir olması hem de yüksek donanımlı cihazlar için hazırlanıyor olması alt seviyedeki akıllı telefonlarda kasma ve yavaşlamalara neden oluyor.
İşte bazı fanboylara bunu anlatamıyorsun. Dilimde tüy bitti bunu anlatırken.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı