Microsoft'un Papara hesabından habersiz 207 TL'lik abonelik oluşturması

Majifon

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Microsoft, Papara sanal kartımdan para çekmiş 207 TL'lik Microsoft365 aboneliği altında. Daha önce de bir Microsoft hesabım da olmadı. Papara'yı aradım. 3 günlük bir süreç geçti. Bugün en son Microsoft ile konuşun olmadı bizi tekrar arayın dediler. Microsoft'a yazacağım. Hesabım vs. hiçbir şey yok. Kartın benim olduğuna inanmayacaklar vs. muhtemelen Microsoft kabul etmeyecek iadeyi. Sonra bir de Papara'yı tekrar arayacağım filan 1 haftayı geçer. Para da o 1 haftalık provizyon süresinin üzerine Microsoft'a yatar daha geri alamam diye düşünüyorum. Bu sorunu daha kısa bir sürede çözebilmem mümkün müdür?

Merhaba,

Microsoft, Papara sanal kartımdan para çekmiş 207 TL'lik Microsoft365 aboneliği altında. Daha önce de bir Microsoft hesabım da olmadı. Papara'yı aradım. 3 günlük bir süreç geçti. Bugün en son Microsoft ile konuşun olmadı bizi tekrar arayın dediler. Microsoft'a yazacağım. Hesabım vs. hiçbir şey yok. Kartın benim olduğuna inanmayacaklar vs. muhtemelen Microsoft kabul etmeyecek iadeyi. Sonra bir de Papara'yı tekrar arayacağım filan 1 haftayı geçer. Para da o 1 haftalık provizyon süresinin üzerine Microsoft'a yatar daha geri alamam diye düşünüyorum. Bu sorunu daha kısa bir sürede çözebilmem mümkün müdür?
Hocam bu sorunun daha kısa sürede çözümünü bilmiyorum ama ben bu tarz şeylere önlem olarak kartımı limitli ve internete kapalı tutuyorum. Kullanmam gerektiğinde açıyorum. Size de tavsiye ederim.

Hocam bu sorunun daha kısa sürede çözümünü bilmiyorum ama ben bu tarz şeylere önlem olarak kartımı limitli ve internete kapalı tutuyorum. Kullanmam gerektiğinde açıyorum. Size de tavsiye ederim.
Normalde ben de öyle yapıyordum ancak sanırsam karttan bir şey aldıktan sonra tekrar limitini kapatmayı unutmuşum. Tam da onu bulmuş 207 TL para çekmiş.

Kart bilgilerin çalınmış olabilir. Microsoft durduk yere abonelik başlatmaz.
Muhtemelen öyle bir şey oldu ancak Papara da beni uğraştırma git Microsoft ile hallet deyip uğraşmak istemiyor.

Kesinlikle haklısınız. Yazın aboneliğimi iptal ettirmeme rağmen 30₺ para çektiler. Bir ay ödememişimdir falandır dedim umursamadım, bir sonraki ayda çektiler. Microsoft'u aradım, hesabınız da satın alma gözükmüyor; satın aldığınız hesabı bulursanız iade yaparız, dediler. Fakat tüm hesaplarıma bakmama rağmen son 3 ayda bir satın alma geçmişi yoktu. Banka'yı arayıp yeni kart istedim. Kartımın çalındığını düşündüm ama çalan kişi ne yapsın xbox gamepass üyeliğini :D?

Konunun MS ile alakasi yok(senin nezdinde).
Kredi karti veren kuruma (Papara) harcama itirazi yapacaksin, onlar karti gecen kurum ile iletisime gececekler. Chargeback proseduru bu sekilde.

Konunun MS ile alakasi yok(senin nezdinde).
Kredi karti veren kuruma (Papara) harcama itirazi yapacaksin, onlar karti gecen kurum ile iletisime gececekler. Chargeback proseduru bu sekilde.
Microsoft'tan olumlu bir sonuç alamazsanız bizi tekrar arayın dediler. Microsoft'un 365 ile alakalı herhangi bir yardım destek telefonunu veya mailini bulamadım. Microsoft Topluluk'tan konu açtım ben de. Yarına kadar dönmezlerse tekrar arayacağım.

Hic ugrasma, alamadim de. MS hesabim olmadi diyorsun, senin MS ile alakan yok, alisveris yapilan yerle konuyu cozmek Papara'nin gorevi.

Geri
Yukarı