Micrsosft Edge güncellenmiyor

Agony1376

Centipat
Daha fazla  
Güncelleştirmeler kontrol edilirken bir hata oluştu: İnternet bağlantısı kurulamıyor. Güvenlik duvarı kullanıyorsanız lütfe MicrosoftEdgeUpdate.exe listesine izin verin. (hata kodu 7: 0x80072EFD -- System level).

Bu hatayı alıyorum arkadaşlar önceden görev yöneticisinde hep Edge Update diye bir şey vardı hep el ile işlemi sonlandır diyordum, artık o da çıkmıyor. Birkaç hizmetle oynadım. Bunun çözümünü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme dosyaları ya da kayıt girdilerini bozmuş olabilirsiniz. Kayıt defteri temizliği yapan uygulama kullanmayın ya da uygulamalara karışan uygulamalardan uzak durun.

2023-01-25_21-03.png

Edge ve Edge WebView2 uygulamalarını sırasıyla değiştir ve onar diyerek yeniden yükleyin. Verileriniz sıfırlanmaz ve en güncel sürümü yükler.

2023-01-25_21-05.png

2023-01-25_21-05_1.png

Eğer yine güncelleme sorun çıkarırsa bu yöntem ile güncelleyebilirsiniz. Kayıt girdileri vb. bozulduysa ve onarmanıza rağmen düzelmiyorsa, sistemi yeniden kurmak dışında pek bir çözümünüz yok. Belki tarayıcıyı bozan bir uygulama kullandıysanız(Shutup10 gibi) varsayılan ayarlara alma seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Hizmetlere girip Edge hizmetlerini devre dışı bıraktıysanız otomatiğe alıp tekrar etkinleştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Güncelleme dosyaları ya da kayıt girdilerini bozmuş olabilirsiniz. Kayıt defteri temizliği yapan uygulama kullanmayın ya da uygulamalara karışan uygulamalardan uzak durun.

Eki Görüntüle 1645287

Edge ve Edge WebView2 uygulamalarını sırasıyla değiştir ve onar diyerek yeniden yükleyin. Verileriniz sıfırlanmaz ve en güncel sürümü yükler.

Eki Görüntüle 1645289

Eki Görüntüle 1645288

Eğer yine güncelleme sorun çıkarırsa bu yöntem ile güncelleyebilirsiniz. Kayıt girdileri vb. bozulduysa ve onarmanıza rağmen düzelmiyorsa, sistemi yeniden kurmak dışında pek bir çözümünüz yok. Belki tarayıcıyı bozan bir uygulama kullandıysanız(shutup10 gibi) varsayılan ayarlara alma seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Hizmetlere girip Edge hizmetlerini devre dışı bıraktıysanız otomatiğe alıp tekrar etkinleştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Çok sağ olun hocam deneyeceğim ve evet shutup 10 kullandım ama ilk kullandığımda bir sorun çıkmafı 3 gün sonra sorun oldu.

Çok sağ olun hocam deneyeceğim ve evet shutup 10 kullandım ama ilk kullandığımda bir sorun çıkmafı 3 gün sonra sorun oldu Edge hizmetleri nedir hocam.

Ben Edge ilgili bir hizmeti kapattım sanırım ama hangisi bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1645287

Eki Görüntüle 1645289

Eki Görüntüle 1645288

Eğer yine güncelleme sorun çıkarırsa bu yöntem ile güncelleyebilirsiniz. Kayıt girdileri vb. bozulduysa ve onarmanıza rağmen düzelmiyorsa, sistemi yeniden kurmak dışında pek bir çözümünüz yok. Belki tarayıcıyı bozan bir uygulama kullandıysanız(shutup10 gibi) varsayılan ayarlara alma seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Hizmetlere girip Edge hizmetlerini devre dışı bıraktıysanız otomatiğe alıp tekrar etkinleştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Hocam aynı hatayı veriyor.

@26318

Son düzenleme:
Shutup10 varsayılan ayarlara alın ya da Edge içeren tüm ayarları kapatın. Eski ve yeni Edge diye alt alta sıralanmış. İkisinin de ayarlarını kapatmanız lazım.

Ayrıca onar ve değiştir dedikten sonra en günceli yüklemiştir.

Shutup10 yeni Windows güncellemeleri gelince sorun çıkarabiliyor. O yüzden yeni sürümünü kontrol edin. Eğer yeni sürüm gelmediyse ayarları varsayılana alıp kullanın.

Shutup10 varsayılan ayarlara alın ya da Edge içeren tüm ayarları kapatın. Eski ve yeni Edge diye alt alta sıralanmış. İkisinin de ayarlarını kapatmanız lazım.

Ayrıca onar ve değiştir dedikten sonra en günceli yüklemiştir.

Shutup10 yeni Windows güncellemeleri gelince sorun çıkarabiliyor. O yüzden yeni sürümünü kontrol edin. Eğer yeni sürüm gelmediyse ayarları varsayılana alıp kullanın.

Deneyeceğim hocam ama şu an bilgisayara BIOS güncellemesi yaptım siyah ekranda kaldı @26318

Geri
Yukarı