Midas ABD borsada vergi var mı?

Mehmet2839

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Midas'dan ABD borsasından hisse alabiliyor muyum diye çok küçük bir miktar girmiştim(1.5 dolar filan😁)
Sonra birisi 0.1 bile kar etsen vergisini vermen lazım dedi.ben bundan 0.3 filan kazandım eksiye düşünce satarsam verig ile alakam kesiliyor değil mi?
Burdaki mesela para değil uğraşmak istemediğinden yoksa zaten 0.3 un vergisi ne kadar olcak?

Hem her işleminde 1-2 dolarlık bir komisyon alıyor hem de onun haricinde kendin hesap kitap yapıp kazancını beyan etmen gerekiyor devlete. Beyan ettiğin bu kazancın da manuel olarak vergisini ödemen gerekiyor. Biraz zahmetli, küçük paralarla uğraşılacak iş değil. Birkaç dolara adam akıllı hisse de yok.

Kısacası devlete vermen gereken vergiyi Midas almıyor. Kendin beyan edip ödemen lazım. Midas kendi komisyonunu alıyor.

Hem her işleminde 1-2 dolarlık bir komisyon alıyor hem de onun haricinde kendin hesap kitap yapıp kazancını beyan etmen gerekiyor devlete. Beyan ettiğin bu kazancın da manuel olarak vergisini ödemen gerekiyor. Biraz zahmetli, küçük paralarla uğraşılacak iş değil. Birkaç dolara adamakıllı hisse de yok.

Evet bende zaten bakayım alinabiliyor mu nasıl oluyor diye baktım eksiye gelsin direk satacağım bir de vergiyle ugrasamam.

Hem her işleminde 1-2 dolarlık bir komisyon alıyor hem de onun haricinde kendin hesap kitap yapıp kazancını beyan etmen gerekiyor devlete. Beyan ettiğin bu kazancın da manuel olarak vergisini ödemen gerekiyor. Biraz zahmetli, küçük paralarla uğraşılacak iş değil. Birkaç dolara adamakıllı hisse de yok.

Kısacası devlete vermen gereken vergiyi Midas almıyor. Kendin beyan edip ödemen lazım. Midas kendi komisyonunu alıyor.

Bir şey daha soracaktim ben bunu eksiye düşünce satsam vergiyle ilgili bir şey yapmama gerek var mı?

Son düzenleme:
Bir şey daha soracaktim ben bunu eksiye düşünce satsam vergiyle ilgili bir şey yapmama gerek var mı?
Kar etmediğin sürece vergi ödenmiyor diye biliyorum. Emin olmadığım ve daha önce Nasdaq borsasına yatırım yapmadığım için yazmak istemedim. Hisseyi unutup bir kaç yıl kendi haline bırakmak da bir seçenek.

Yeni konular

Geri
Yukarı