Mide hazımsızlığına ne iyi gelir?

yigidyum

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar. Yemek yedikten sonra mide yanması, gaz çıkarma, mide asitinin ağzına gelmesi gibi gibi sindirimle alakalı hazımsızlığa iyi gelecek önerileriniz var mı?

İnternetten baktım biraz, fakat direkt bu tarz sıkıntılar yaşanların kendilerine has tavsiyeleri var mı diye merak ettim. Teşekkürler şimdiden.

Merhaba aynı sorunu hep yaşarım. Çok hareket edin oturdukça daha da hazımsızlık yapar. Genel anlamda bol su için sindirime iyi geliyor en azından bende işe yarıyor. Bazen çok şiddetli olursa tek seçenek ve kökten çözüm istifra etmek olacaktır.

Merhaba aynı sorunu hep yaşarım. Çok hareket edin oturdukça daha da hazımsızlık yapar. Genel anlamda bol su için sindirime iyi geliyor en azından bende işe yarıyor. Bazen çok şiddetli olursa tek seçenek ve kökten çözüm istifra etmek olacaktır.
Sorunu yaşayan ben değil de anneannem olduğundan hareket etme kısmını çok gerçekleştiremiyor ev işlerinden vs.

Ben yine de hareket etmesini tembihleyip, daha çok su içmesini söyleyeceğim. Teşekkürler :)

@yigidyum porsiyonu küçültüp yemek sıklığinı arttırmak, baharatlı, tuzlu, asitli ve yağlı yemeklerden kacınmak iyi gelebilir.

Diğer çözümler kişiye göre degişebiliyor. Misal bende süt işe yariyordu ama baskalarını rahatsız ediyormuş. Fakat aç karnına tahin, genelde işe yarıyor.

@yigidyum porsiyonu küçültüp yemek sıklığinı arttırmak, baharatlı, tuzlu, asitli ve yağlı yemeklerden kacınmak iyi gelebilir.

Diğer çözümler kişiye göre degişebiliyor. Misal bende süt işe yariyordu ama baskalarını rahatsız ediyormuş. Fakat aç karnına tahin, genelde işe yarıyor.
Tahin olayını yeni duydum, denemek lazım. Teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı