Mide rahatsızlığı

Arda Volkan

Decapat
Daha fazla  
Bende hastalık hastalığı var. Mesela sırtım ağrır internetten bakarım kanser midem sğrır kanser yani daha çok kanserfobisi var her şeyde kanser olduğumu ağır hasta olduğumu düşünüyorum. Bunları düşününce midem ve bağırsaklarım bozuluyor kabızlık oluyor midemde bulantı olmuyor ama garip hissediyorum. Ara sıra da ağrı oluyor ama daha çok garip hissediyorum. Mideyi bu sabah kan testi verdim halsizlik iştahsızlık falan da yok bazen çok korkuyorum hasta olacağım diye önerileriniz ve düşünceleriniz neler bu konu hakkında?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle geçmiş olsun kötü bir durum aynı şekilde bende obsesif kişilik bozukluğu var psikiyatrik destek almayı düşünür müsünüz denediniz mi bilmiyorum ben o kısımdan da korkuyorum en iyisi korkularla kendimizi yüzleştirmek başkası tarafından değil de olayı bizzat kendi kendimize çözmek mantık yürütmek gerek. Söylemek kolay ama yapması zordur.

Hocam öncelikle geçmiş olsun kötü bir durum aynı şekilde bende obsesif kişilik bozukluğu var psikiyatrik destek almayı düşünür müsünüz denediniz mi bilmiyorum ben o kısımdan da korkuyorum en iyisi korkularla kendimizi yüzleştirmek başkası tarafından değil de olayı bizzat kendi kendimize çözmek mantık yürütmek gerek. Söylemek kolay ama yapması zordur.

Eğer böyle devsm ederse alacağım sizde de her şeyi bir hastalığa bağlama oluyor mu?

Bir psikoloğa görün gidiş gidiş değil.

Öyle gözüküyor cidden çok kötü bir durum resmen vücudunu dinliyorsun bugün bir yerim ağrıyacak mı diye berbat ötesi.

Son düzenleme:
Psikolog mu yoksa psikiyatri mi hangisine gideceğim? Bir de sınav senem bu olay yüzünden odaklanamıyorum

Hocam cevap verir misiniz ona göre hareket edeceğim.
Doktor değilim haliyle bilmiyorum fakat bence psikoloğa gitmeniz gerekiyor.

Doktor değilim haliyle bilmiyorum fakat bence psikoloğa gitmeniz gerekiyor.

Bir de benim babam akciğer kanseri ama genetik değil tamsmen kendisi yüzünden 16 yaşından beri sigara içiyordu alkol de vardı bir de kilo hareketsiz yaşam sonucu kansere yakalandı o durum da beni etkilemiş olabilir mi?

Bir de benim babam akciğer kanseri ama genetik değil tamsmen kendisi yüzünden 16 yaşından beri sigara içiyordu alkol de vardı bir de kilo hareketsiz yaşam sonucu kansere yakalandı o durum da beni etkilemiş olabilir mi?
Olabilir. Bundan korkmuş olabilirsiniz ama dediğim gibi bilemem.

Geri
Yukarı