Elektronik Migros Extra'da iPhone 11 64 GB 14.500 TL

iPhone 11 kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ki asla 14500 edecek bir cihaz değil. Dolar euro kuru bir yana apple fiyat konusunda artık iyice sapıttı, açıkçası bir sonraki telefonum muhtemelen galaxy s serisinin en son model baz versiyonu olacak gibi. Teknolojinin içinde büyüyen ve çalışan biriyim elektrik elektronik mühendisi ve yazılım sektöründeyim, yani boşa yorum yapmıyorum bir sonraki yazacaklarımı. Apple evet kaliteli ve piyasadaki en stabil yazılımlara sahip buna söyleyecek hiç bir şey yok ama kusura bakmayın 20-25 binler edecek cihazlar da değiller eğer gerçekten telefonun özelliklerini %80 verimle kullanmıyorsanız. Kullananı bilene büyük nimet gerçekten. Bütün bunlar dışında sadece ülkemiz değil bütün dünyada sadece bir ikon marka haline geldi, insanlar apple kullanıyorum demek için apple alıyor o kadar. Sosyal medyada applesız asla yaşanmazmış gibi reklamını ve incelemesini yapan influencerlara ayrı kuduruyorum.

Son düzenleme:
iPhone 11 kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ki asla 14500 edecek bir cihaz değil. Dolar euro kuru bir yana Apple fiyat konusunda artık iyice sapıttı, açıkçası bir sonraki telefonum muhtemelen Galaxy s serisinin en son model baz versiyonu olacak gibi. Teknolojinin içinde büyüyen ve çalışan biriyim elektrik elektronik mühendisi ve yazılım sektöründeyim, yani boşa yorum yapmıyorum bir sonraki yazacaklarımı. Apple evet kaliteli ve piyasadaki en stabil yazılımlara sahip buna söyleyecek hiçbir şey yok ama kusura bakmayın 20-25 binler edecek cihazlar da değiller eğer gerçekten telefonun özelliklerini %80 verimle kullanmıyorsanız. Kullananı bilene büyük nimet gerçekten. Bütün bunlar dışında sadece ülkemiz değil bütün dünyada sadece bir ikon marka haline geldi, insanlar Apple kullanıyorum demek için Apple alıyor o kadar. Sosyal medyada Apple'sız asla yaşanmazmış gibi reklamını ve incelemesini yapan influencerlara ayrı kuduruyorum.

Apple cihazlarının yurt dışında en çok satan cihazlar olduğunu unutuyorsunuz. 20-25 bin edecek cihaz olmayabilir ama neye göre kime göre? Yurt dışında adam bu telefonu 1000 birime alıyor. Yani ben Apple kullanıyorum sen Samsung haha eziklemesi yoktur yurt dışında, türkiyede var ama bütün dünya türkiyeden oluşmuyor maalesef.

yıl 2022 hala iphone fiyatlarının apple tarafından keyfi olarak zamlandığını sananlar var. şaka gibi arkadaş. enflasyonmuş, dolar kuruymuş, yüksek vergilermiş umurlarında değil.
Hocam yazdığımı yanlış okudunuz sanırım, dolar kurundan dolayı arttığını ve onun dışındaki apple’ın kendi yaptığı zamdan bahsettim. Şaka falan değil her şeyin ben de farkındayım burda apple düşmanlığı veya x bir markanın fanboyluğunu yapmıyorum. Şuanki vaziyetin saçmalığından bahsediyorum.

Apple cihazlarının yurt dışında en çok satan cihazlar olduğunu unutuyorsunuz. 20-25 bin edecek cihaz olmayabilir ama neye göre kime göre? Yurt dışında adam bu telefonu 1000 birime alıyor. Yani ben Apple kullanıyorum sen Samsung haha eziklemesi yoktur yurt dışında, türkiyede var ama bütün dünya türkiyeden oluşmuyor maalesef.
Hocam dediğinizin gayet de farkındayım, ben de biliyorum en çok satışan marka olduğumu ve bunjn bir çok haklı sebebi var. Ama gerek yurt dışında gerek ülkemizde( ki özellikle ülkemizde) iPhone gerçekten iPhone özellikler için kullanan sayısı çok az. İş böyle olunca bir cihaza 30-40 bin lira vermek sadece etiket oluyor neyse lafı uzatmaua gerek yok ben burda kendi düşündüklerimi yazdıkça illaki yanlış anlayanlar farklı yerlere çekenler olacaktır. Konuya dönecek olursak ben iphone 11 in şuanki fiyatına değdiğini kesinlikle düşünmüyorum. İlla apple alacaksanız en azından 12 almaya çalışın :)

Son düzenleme:
Ürünün sağlamlığına sözüm yok ama belli bir rakamdan sonra öhh dedirtiyor gerçekten fiyatlar. Android tarafına bakıyorsun raket gibi telefonlar. Hem minimal hem de apple sevmek çok zormuş. Ölme karabaş (6s).

Geri
Yukarı