Migros'tan alınan fare iade edilebilir mi?

14 gün içinde iade etme hakkınız var.

İnternetten alınan ürünlerde 14 gün iade hakkımız var ancak mağazadan, elden alınan ürünlerde böyle bir hakkımız yok diye biliyorum. Bir yanlışım mı var?

Lütfen bilmediğiniz şeyler hakkında konuşmayın. Ben size hangi madde diyorum siz bana 14 gün diyorsunuz. Bahsettiğiniz kanunu açıp okumamışsınız bile.

14 gün iade hakkı mesafeli sözleşmelerde geçerlidir. Yani satıcıyla fiziksel olarak görüşmediğin satışlardır.

Lütfen bilmediğiniz şeyler hakkında konuşmayın. Ben size hangi madde diyorum siz bana 14 gün diyorsunuz. Bahsettiğiniz kanunu açıp okumamışsınız bile.

14 gün iade hakkı mesafeli sözleşmelerde geçerlidir. Yani satıcıyla fiziksel olarak görüşmediğin satışlardır.
Şahsen, marketlerden aldığım ürünü de faturası ile birlikte iade ettim.

Mesafeli satış değilse, mal ayıplı değilse veya taksitle almamışsanız, kanuna göre herhangi bir cayma hakkı mevcut değil. Satıcı; kendi insiyatifiyle alırsa alır, almazsa diyecek bir şey yok.

Şahsen ben de iade ettim ama söylediğiniz şey yanlış. Hangi kanun diyorum, 14 gün diyorsunuz. İade ettiğiniz mağazalar müşteri memnuniyeti kapsamında koşulsuz iade alıyor olabilirler ama sizin söyleminizle alakası yok. Kısaca bilmediğiniz konularda çok fazla şey söylememeye çalışın.

Evet çoğu mağaza kendi politikası veya inisiyatifi ile iade alıyor ancak kanunen böyle bir zorunlulukları yok diye biliyorum. Anca belirli şartlarda değişim yapabiliyorlar. Herkes aldığı şeyi keyfi olarak iade ederse, hem satıcının hem alıcının hâli vahim.

Şahsen ben de iade ettim ama söylediğiniz şey yanlış. Hangi kanun diyorum, 14 gün diyorsunuz. İade ettiğiniz mağazalar müşteri memnuniyeti kapsamında koşulsuz iade alıyor olabilirler ama sizin söyleminizle alakası yok. Kısaca bilmediğiniz konularda çok fazla şey söylememeye çalışın.
Biraz daha sakin bir dille uyarsan ne kaybedersin? Biz burada onlarca kişiye cevap veriyoruz, yardımcı oluyoruz, herkes senin gibi cevap verse karşısındakine sence bu forumda kaç kişi kalır?

İade ve Değişim Şartları
Tamamen bilmediğim şartlar değil. Çok yerden alışveriş yapmışlığım vardır. Konu sahibi arkadaşım iade edebilir. Hasarı yoksa ve faturası varsa, olur. Öküz altında buzağı aramaya gerek yok. Konuyu da fazla dağıtmaya gerek yok.

İade ve Değişim Şartları
Tamamen bilmediğim şartlar değil. Çok yerden alışveriş yapmışlığım vardır. Konu sahibi arkadaşım iade edebilir. Hasarı yoksa ve faturası varsa, olur. Öküz altında buzağı aramaya gerek yok. Konuyu da fazla dağıtmaya gerek yok.

Hocam, bu şartlar "cayma hakkı" kapsamında. Eğer, kanun 6502 madde 18'deki şartlar karşılanıyorsa bunlar geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı