Mikado Hoparlörden gelen ''Dıt Dıt'' Sesi

kliest

Hectopat
Daha fazla  
Mikado marka bir hoparlör setim var. 2+1. ses vermesinde sorun yok ama düzenli aralıklarla mı yoksa düzensiz aralıklarla mı geldiğini çözemediğim bir ''dı dı dıt dı dı dıt dı dı dıt'' sesi geliyor. Ayrıca, kendiliğinden jak çıkartıldı uyarısı alıyorum. Bu sürede hoparlörden bir kaç saniyeliğine ses gelmiyor, ardından kendiliğinden düzeliyor. Bakın bunu yazarken o dı dı dıt sesi geldi mesela. Modem ve hoparlörler yan yana bundan mı kaynaklı ?

Bu arada belirtmek isterim, jak çıkartıldı sorunu ve dı dı dıt sorunu eş zamanlı olmuyor, birbiriyle alakası yok yani 2 sorunun.

Yardımcı olursanız çok sevineceğim, çıldırmak üzereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
recep abi ana i sorum olucak

acil yardimin lazim abi

iyi günler iyi calismalar sizden ufak bir yardim almak istiyorum iki laptop pc arasinda kaldim

(1.)laptop asus marka özelliklerii7

6700hq. 2.60ghz. Turbo frekans 3.50ghz. cpu cekirdegi =4. Cpu iş parçacigi sayisi=8 Cpu on bellek 6 Mb

ddr4 8gb ram. 2133mhz 24 gb kadar artirilabilir

gddr3 128 bit nvidia ge force gtx 950m 4gb. 914 mhz

1tb hardisk(hdd) 7200 RPM Disk hizi

TN panelli Led ekran. 1920×1080p. full hd

vga kamerasi var.

2900 tl. ye siparis verdim ama bir hp marka laptop buldum kararsiz kaldim iptal etmeyi dusunuyorum

(2.)hp marka. hp

laptop un ozellikleri

i5 6300 hq 2.30 ghz Turbo frekans 3.20ghz Cpu cekirdegi=4 Cpu iş parcacigi sayisi=4 Cpu on bellek 6mb

ddr4 8gb ram 2133mhz. artirilamaz ram bellek slotpari dolu

gddr5 128 bit nvidia ge force gtx 960m 4gb 1096 mhz

1tb(hdd) hardisk 7200RPM Disk hizi

Ips panelli led ekran. 1920×1080p full hd yansimaz ekrann
hd kamerasi varr. klayve aydinlatmasi var ve hizli sarj ozelligi var arti olarak

fiyatiiii=3200TL.

1) Bu iki bilgisayar arasindan hangisini onerirsiniz bana ?

2)ikiside fiyatlarinin hakikini veriirmi?

3)yeni cikan gta5 dir. farcry 4. battifield 4 gibi agir oyunlari yuksek cozunurluk kalitelde oynamak istiyorum hangisi daha isime yarar

5)bilgisyar muh okuyorum hem dersle ile hemde programlarla ilgili olsun hemde oyun olsun gundelik olsun hangisi bide 5 yil gibi uzun vade kullanmayi dusunuyorum(asusu alirsam 2 yil sonra 8gb ram takicam)ho marka olani i5 intel islemci ileri vadede bana yeterli olurmu sikinti cikarirmi

6)birinin ekran karti daha iyi hp olanin digerini. asusun islemcisi daha iyi cok kararsizim bide. tn ekran canimi sıkıyo ips yimi onerirsiniz.
saygilarimla. aklimdaki soru isaretlerini giderirseniz cok sevinirim simdiden cok tesekkur ederim

bu arada cevabiniz bekliyorum ona gore asus u iptal edebilirim

sey demeyi unuttum asus da gta 5 gibi son cikan oyunlarda high seviyede 50 55 pfs lerde oynatirmi asus marka olan
asusu alirsam ileride islemciden yana sikinti cekmem ama ekran karti hakkinda suphelerim.var gddr3 olmasi ve gtx 950m olmasi arti tn panel canimi sıkıyo

hangisini tercih edeyim hangisi iyi sizce

saygilarimla cevaplarinizi bekliyorum

bu arada kusura bakmayin uzun yazdim aklim karisik

recep abi alakasiz baslikla ama 15 dk once aktifmissin onun icin acil yardimin lazim aklim karisik abi

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı