Mıknatıs İle Sınırsız Enerji Yapmak Mümkün Mü?

• Konuyu başlatan Bekir Öztürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 27B
Ya aynı videoyu geçen yaz görmüştüm.

Mıknatısları koydum, dönmesini bekliyorum, bekliyorum :).

Olmadı bende. Başarabilen var ise anlatsın.

Dönmesine imkan yok, eğer böyle bir şey gerçek olsaydı zaten şu an bunun santralleri kurulmuş olurdu. Fanın içindeki mıknatıslar elektromıknatıstır, demirin çevresine bakır sarılması ve bakırın üzerinden elektrik geçirilmesi prensibiyle çalışır. Yani içinden elektrik geçmediği sürece elektromıknatıslar bir işe yaramaz. Çevreye konulan mıknatıslar da neodymium; yani doğal mıknatıslardır. Güçlü bir çekim alanları olduğu doğru ancak fanın çevresine yerleştirildikleri zaman herhangi bir etkileri olmayacaktır. Hem videoda adamın kabloyu kesmesinin nedenini de hala tam anlayamadım. Belki halının altına gizlemesi daha kolay olsun diyedir :D

Konuya son nokta konulmamış galiba. Fan parçalayan arkadaşlarımız, "Oğlum fizik mi bilmiyorsunuz, gücünü mıknatıstan alıyor işte...!" diyen arkadaşlarımız mevcut. Recep abi de "Yeter artık, ne haliniz varsa görün." deyip gitmiş :D.
Lisede verilen fizik bilgilerinin yoktan enerji var edilemeyeceğini anlatmak için yeterli olduğunu düşünüyorum. Oturup bunu açıklayacak değilim, sadece bu videoyu hazırlayan Deirones adlı arkadaşın bir kaç videosunu paylaşacağım.
(Bazı arkadaşlar kablo halının altında demiş ama videonun sonunda elinde de döndürüyor fanı ve mıknatısı çektiğinde fan duruyor, tekrar koyduğunda tekrar dönüyor (bkz. pil). Bu kısımda videonun gerçekten iyi hazırlanmış olduğunu anladım.)

Bahsettiğimiz videonun orijinali:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başka bir 'sonsuz enerji' videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İşsiz arkadaşımızın dünyanın en derin deliği adlı videosu:

Ve kilit videomuz:

Özellikle son videoyu izlemenizi ve son sözü dikkatle dinlemenizi öneriyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı