Mikrofon algılamama sorunu

tayfunsagdic

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Sistemleri Mühendisi
Merhaba arkadaşlar tek jaklı kulaklığım var telefon kulaklığı gibi lakin ne yaptıysam yapayım bunun mikrofonunu kullanamıyorum. Çalıştığından eminim test ettim ama kasaya takınca sadece ses veriyor, mikrofonu bilgisayarım bir türlü algılayamıyor yardımcı olur musunuz? Kasamdaki girişler bunlar ön girişteki siyah kablo kulaklığın ayrıyetten Realtek Audio Konsole driver mevcut.

5b052fef-101b-4e33-8cff-c60c6d9eb83b.jpg

c23a68eb-bfb2-45e4-8bfa-ab5d7cc5c8a4.jpg

Çözüm
Bunun fiyatı nedir link atabilir misiniz ? Ayrıca tek girişli kulaklığımı laptopta kullanabiliyordum ?
Laptoplarda evet çoğunda tek giriş var ve destekliyor ama masaüstünde maalesef bu durum söz konusu değil.
Bir de ürünü telefonculardan veya çarşıdan daha ucuza bulabileceğinizi düşünüyorum. Yine de linki bırakayım; Kulaklık Mikrofon çoklayıcı 3.5mm Splitter Swıtch Dönüştürücü Adaptor Stereo Kulaklık Kablosu - GittiGidiyor
Bunun fiyatı nedir link atabilir misiniz ? Ayrıca tek girişli kulaklığımı laptopta kullanabiliyordum ?

Laptoplarda evet çoğunda tek giriş var ve destekliyor ama masaüstünde maalesef bu durum söz konusu değil.
Bir de ürünü telefonculardan veya çarşıdan daha ucuza bulabileceğinizi düşünüyorum. Yine de linki bırakayım; Kulaklık Mikrofon çoklayıcı 3.5mm Splitter Swıtch Dönüştürücü Adaptor Stereo Kulaklık Kablosu - GittiGidiyor

Çözüm
iyi güzel söylüyorsun ama benim laptopumda 2 giriş var ve ben bu kulaklığı daha önceden kullanıyordum sıkıntı bu zaten kasaya geçince olmadı arkadaki girişlerden birinde kullanamaz mıyım bir sürü giriş var

iyi güzel söylüyorsun ama benim laptopumda 2 giriş var ve ben bu kulaklığı daha önceden kullanıyordum sıkıntı bu zaten kasaya geçince olmadı arkadaki girişlerden birinde kullanamaz mıyım bir sürü giriş var
Laptopta kulaklık-mikrofon ayrı ve bir olmak üzere 2 farklı destek sunmuş olabilir. Masaüstü bilgisayarda @Ömer Murat KARACA 'nın dediği aparatı kullanmak zorundasınız.

Çift girişli laptop görmedim valla bilemem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı