Mikrofon girişi çalışmıyor

Abrams

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Kulak içi kulaklığı hat girişine takınca mikrofon olarak kulaklığın mikrofonunu değil, bilgisayarın mikrofonunu kullanıyor. Hat girişinden çıkarıp mik girişine takıp konuşuyorum bu sefer hiç ses gitmiyor. Nasıl çözebilirim bu durumu? Bana bunun gibi kabloyu kullanmam önerildi fakat kulaklığı sadece mikrofon girişine taksam da ses karşıya gitmiyor, boşu boşuna bu kabloyu almak istemedim. Nasıl olacak bu durum? Bilgisayarın mikrofonunu kullanmak istemememin sebebi çok kötü, boğuk bir ses vermesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sebebi kulaklığın sesi ve mikrofonu tek jaktan aktarırken bilgisayarın bunu iki ayrı jaktan alması. Bahsedilen kabloyu almalısınız.

Bilgisayarınızın ses girişi mikrofon için gereken kanala sahip değil. Mikrofon girişi de ses için gereken kanallara sahip değil.

Anlayamadım. Ses değil, sadece mikrofonu aktaramıyor mikrofon girişinde.
Konuyu tekrar okursan anlarsın. Hat girişi derken ses girişini kastediyor. Ses girişine takınca mikrofon çalışmıyor. Mikrofon girişine takınca ikisi de çalışmıyor. Zaten combo jaklı kulaklıkla sadece mikrofon girişini de kullanamazsınız. Port kanalları birbirini karşılamıyor.
Aynı sorun bende de mevcut. Ses kartı aldım, bahsedilen kabloyu aldım olmadı umudu kesmiş bulunmaktayım.
Kablonun kaliteli olması gerekiyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı