Mikrofon çalışmıyor

ziya0606

Kilopat
Daha fazla  
Mikrofon ve kulaklıgım anakart girişine bağlı. Bunları program bazında kontrol eden Realtek HD Audio. Mikrofon girişine mikrofonu takıp mikrofon seçtiğimde mikrofon çalışmıyor ama mikrofon girişine kulaklığımı takıp kulaklığı seçince kulaklıktan ses geliyor. Mikrofonun çalışmama sebebini bilen var mı? Daha önce böyle bir sorun yaşamadım dün durup dururken oldu. Yardımcı olabilecek var mı?
(Not: Mikrofonda bir sorun yok telefonda denedim, çalışıyor hatta birden fazla mikrofon denedim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle iki tip mikrofon var. Yaka mikrofonunu veya ayrı TRRS girişli bir kulaklık kullandığımda dönüştürücü kablosunu takıp TRS şekilde 2 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Diğer attığım resim zaten direk TRS girişli 2 yıldır bu sorunu yaşamadım dün ilk defa oluştu.

362437

362438

Fotoğrafları yolladım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaka mikrofonu TRRS olduğundan adaptörsüz çalışmayabilir. Pembe mikrofon ise sorunsuz çalışmalı. El mikrofonu için de ekstra besleme gerekebilir.

Bu durumda pembe mikrofonu takıp daha sonra da Gizlilik altından izin verdiğinde sorunsuz çalışması gerek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı