Mikrofon görünüyor ama sesi algılamıyor

badigard

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım mikrofonu görüyor ama sesini algılamıyor. TeamSpeak, Discord bütün yazılımlarda böyle. Açıklamak gerekirse;

1.Mikrofonu Windows ve diğer yazılımlar görüyor. Zaten Windows'da varsayılan kayıt aygıtında ama en ufak ses karşıya gitmiyor veya ses kaydı yapamıyorum.

2.Bilgisayardan ses yürütme cihazını kulaklık yapınca oynadığım oyunların sesi karşıya gidiyor ama hoparlördeyken oyunun sesi karşı tarafa gitmiyor. her iki seçenekte de mikrofon sesi algılamıyor.

Bana şunları yap diyenler olacaktır, bir çok şeyi denedim.

-Ses kartı yazılımımı güncelledim
-Başka mikrofonlar denedim genede olmuyor zaten mikrofon çalışıyor. Başka PC'de denedim.
-Kabloları karıştırmadım zaten üsütünde simgeleri var yeşil kırmızı gösteriyor.
-Bütün jacklar çalışıyor. hoparlör çıkışı, kulaklık çıkışı, ses girişi sadece mikrofonda sorun var.
-Her şeyi sıfır aldım, ikinci el yok.

Not:
Mikrofon ve kulaklığın jackları kasanın önünde
Ses kartı Realtek değil Cmedia.

• MSI Z170A GAMING M9 ACK
  • THERMALTAKE CORE V51
  • MSI, Stelseries Siberia
Lütfen yardım
Bilgisayarım mikrofonu görüyor ama sesini algılamıyor. TeamSpeak, Discord bütün yazılımlarda böyle. Açıklamak gerekirse;

1.Mikrofonu Windows ve diğer yazılımlar görüyor. Zaten Windows'da varsayılan kayıt aygıtında ama en ufak ses karşıya gitmiyor veya ses kaydı yapamıyorum.

2.Bilgisayardan ses yürütme cihazını kulaklık yapınca oynadığım oyunların sesi karşıya gidiyor ama hoparlördeyken oyunun sesi karşı tarafa gitmiyor. her iki seçenekte de mikrofon sesi algılamıyor.

Bana şunları yap diyenler olacaktır, bir çok şeyi denedim.

-Ses kartı yazılımımı güncelledim
-Başka mikrofonlar denedim genede olmuyor zaten mikrofon çalışıyor. Başka PC'de denedim.
-Bütün jacklar çalışıyor. hoparlör çıkışı, kulaklık çıkışı, ses girişi sadece mikrofonda sorun var.

Not:
Mikrofon ve kulaklığın jackları kasanın önünde
Ses kartı Realtek değil Cmedia.

• MSI Z170A GAMING M9 ACK Anakartım
  • THERMALTAKE CORE V51 Kasa
  • MSI, Stelseries Siberia Stereo headset 3.5 çift jack
Lütfen yardım

Son düzenleme:

1.mikrofonu Windows ve diğer yazılımlar görüyor. Zaten Windows'da varsayılan kayıt aygıtında ama en ufak ses karşıya gitmiyor veya ses kaydı yapamıyorum.

2.bilgisayardan ses yürütme cihazını kulaklık yapınca oynadığım oyunların sesi karşıya gidiyor ama hoparlördeyken oyunun sesi karşı tarafa gitmiyor. Her iki seçenekte de mikrofon sesi algılamıyor.

Bana şunları yap diyenler olacaktır, birçok şeyi denedim.

-Ses kartı yazılımımı güncelledim.
-Bütün jacklar çalışıyor. Hoparlör çıkışı, kulaklık çıkışı, ses girişi sadece mikrofonda sorun var.

Not:
Mikrofon ve kulaklığın jackları kasanın önünde.
Ses kartı Realtek değil cmedia.

• MSI Z170A GAMING M9 ack.
  • Thermaltake Core V51.
  • MSI, stelseries Siberia.
Lütfen yardım.

Aynı sorundan bende muzdaribim. Sorunu çözebildiniz mi?

Sene 2021 hala çözemedim harici kart kullanıyorum.🙁

Çözüldü.

Çözüldü.

Kardeşim yardım edebilir misin? Aynı sorun bende de var.
Çözüldü.
kardeşim yardım edebilirmisin aynı sorun bende de var
Çözüldü.
kardeşim yardım edebilirmisin aynı sorun bende de var
çözen bi arkadaş yardım edebilir mi acaba bir gündür uğraşıyorum herşey çalışıyor gözüküyor her şeyi denedim fakat sesimi almıyor mikrofon

Son düzenleme:
Kardeşim yardım edebilir misin? Aynı sorun bende de var.

Kardeşim yardım edebilir misin aynı sorun bende de var.

Kardeşim yardım edebilir misin aynı sorun bende de var.
Çözen bir arkadaş yardım edebilir mi acaba bir gündür uğraşıyorum her şey çalışıyor gözüküyor her şeyi denedim fakat sesimi almıyor mikrofon.

Anakartın modelini öğrenebilir miyim?
Ben Realtek'in kendi sitesinden indirmiş olduğum driverları kaldırdım. Anakartım Gigabyte. Gigabyte'ın sitesinden yükledim ve sorunum çözdüldü.

Anakartın modelini öğrenebilir miyim?
Ben Realtek'in kendi sitesinden indirmiş olduğum driverları kaldırdım. Anakartım Gigabyte. Gigabyte'ın sitesinden yükledim ve sorunum çözdüldü.

Ben de MSI'ın sitesinden indirdim yine de olmadı. ses kartı fiziksel olarak bozuk galiba

Yeni konular

Geri
Yukarı