Mikrofon ile kulaklık aynı anda kullanılamıyor

Charaa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bende tek jaklı laptop ve kulaklık var. Ama ne yaparsam yapayım kulaklık ve mikrofonu aynı anda kullanamıyorum. Laptopun modeli GL553VD. Günlerdir internette çözümü arıyorum ama bir türlü bulamadım. Bu konu bu gün açtığım 3. konu ama bir mesaj bile atmadı kimse.

Bilgisayarinizin jak portunun combo port olmasi lazim, aksi takdirde cift portlu ise yani bir tanesi mikrofon bir tanesi ses (hoparlör-kulaklik) icinse bir cihazi iki islev icin kullanamazsiniz.

Combo port oldugundan eminseniz ASUS'un sitesinden ses ile alakali sürücülerini guncellemeyi deneyin.
Defalarca denedim. Farklı sitelerden eski sürücüleri kurmayı da denedim ama asla olmadı. Format atıp deeyeceğim. Hala olmazsa ne yapacağım bilmiyorum. Sırf mikrofon olsun diye almıştım kulaklığı.

Format attım ve anakartın sitesindeki driveri kurdum. Hala aynı.
1674842979026.png

İnternetten baktığımda buradan kulaklığı seçtiğimde çalışması gerekiyor. Ama çalışmıyor. Sadece ses kulaklığa geliyor ama hala laptop mikrofonunu kullanıyor.

Arkadaşlar lütfen bilen biri varsa yazsın gerçekten sabahtan beri Türk, yabancı forumlarda/videolarda geziyorum bir tane işe yarayan çözüm bulamadım çıldırmak üzereyim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı