Mikrofon Markasına Göre Sesimde Değişiklik Olur mu ?

Ses kartı, Mixer ile uğraşmak istemiyorsan en iyisi USB Condenser mikrofonlar. Yanlış anlaşılmasın Phantom 48v ile çalışan mikrofonlarda var. Ama dediğim gibi Mixer ile güç alması gerekiyor. Bununla beraber kafandan en az 200TL çıkarman gerekiyor. Fakat aldığın sese paha biçilemez :)

Öncelikle mikrofon konusunda için rahat olsun, o fiyata inan alabileceğin en üst düzey mikrofondur diye tahmin ediyorum.
Uzunca zaman kullandığım için gönül rahatlığı ile önerebiliyorum.

Her tutacak her mikrofonu elbette tutmaz, o mikrofonu tutacak aletin ucu şöyle olmalıdır :

800699_1.jpg

Gönül isterdi ki aşağıdaki gibi bir tutacak alalım. Evde stüdyo havası falan estirir belki ancak cebinden çıkan paranın haddi hesabı yok.
Güzeller, gerçekten güzeller ancak pahalılar.

Rde.RodePSA1StudioArm4582.jpg

Dosya Ekleri

• 800699_1.jpg
    800699_1.jpg
    23,3 KB · Görüntüleme: 357
Anladım 2-3 gün içerisinde alacağım indirim bitse bile çok övdün abi sana güveniyorum :D Birde tutacak aldık mı iş tamamdır :D

Sesin normalde nasıl ki ? Bu mikrofonun özelliği dudak mesafesindeki sesleri algılamasıdır. Yalnızca insan sesine odaklanmasıdır.

Ancak dudak mesafesinden uzaklaşırsan sesinin incelmeye başladığını görürsün. Mikrofon kaynağından ne kadar uzaklaşırsan, o kadar incelmeye ve ses yok olmaya başlayacaktır. Dudak mikrofonu denmesinin bir sebebi de budur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sesim bu :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı