Mikrofon nasıl ayarlanır

acar92

Hectopat
Bende BM 300 var. Bir takım sıkıntılar yüzünden süngeri parçalandı. Şu an süngersiz kullanıyorum ama belki tutkalla yapıştırabilirim. Benim sorunum ise aynı arkadaşımla ne zaman sohbete girsek her konuşmada mikrofonuma küfür ediyor, çok kötü cızırtılı vs. diyor. Ben bunu nasıl düzeltirim yardım edebilir misiniz?

Cızırtının kaynağı dipses ise ses ayarlarından cihaz özelliklerine girip algılanan sesin düzeyini biraz kısman gerekebilir. Aynı penceredeki ek cihaz özellikleri sekmesinden bu aygıtı dinle seçeneğini aktif ederek mikrofonun anlık nasıl ses verdiğini dinleyebilir ve çözümün başarılı olup olmadığını oradan anlayabilirsin.

Cızırtının kaynağı dipses ise ses ayarlarından cihaz özelliklerine girip algılanan sesin düzeyini biraz kısman gerekebilir. Aynı penceredeki ek cihaz özellikleri sekmesinden bu aygıtı dinle seçeneğini aktif ederek mikrofonun anlık nasıl ses verdiğini dinleyebilir ve çözümün başarılı olup olmadığını oradan anlayabilirsin.
Sanırım oldu sanki ses biraz kısık gibi ama cızırtılı olmamasından iyi duyulmuyor ama viğğğğ diye bir ses vardı o acaba dipsesmi oluyor bide ben voicemeeter banana kullanıyorum sizce kullanmam gereksizmi?

Sanırım oldu sanki ses biraz kısık gibi ama cızırtılı olmamasından iyi duyulmuyor ama viğğğğ diye bir ses vardı o acaba dipsesmi oluyor bide ben voicemeeter banana kullanıyorum sizce kullanmam gereksizmi?
İşte kendin dinleyerek sorunun cevabını sen vereceksin. O söylediğin programlar aktifken kayıt al bir de değilken dene. Kulağa nasıl hoş geliyorsa öyle kalsın. Ek olarak farklı bir jak girişi varsa değiştirmeyi dene bazen temassızlık olabiliyor.

İşte kendin dinleyerek sorunun cevabını sen vereceksin. O söylediğin programlar aktifken kayıt al bir de değilken dene. Kulağa nasıl hoş geliyorsa öyle kalsın. Ek olarak farklı bir jak girişi varsa değiştirmeyi dene bazen temassızlık olabiliyor.

HS 50 Pro kulaklığım var mikrofonla birlikte gelen 7.1 ses kartım var aynı anda takılınca saçma bir şekilde mikrofondaki ses geliyor uzun bir testten sonra ses kartını attım iki jak girişini de bilgisayarın arkasına taktım şimdilik ses mükemmel tavsiyeniz için teşekkür ederim bu arada bir sorum olacak ben bu süngeri nasıl düzeltirim uhu yapıştırıcı kullandım ama hiç işe yaramadı yarın sabah annem dikmeyi deneyecek sünger çöp oldu diyelim ben bunun yerine nereden sünger alabilirim?

Sünger yerine pop filter kullanabilirsin.

Bak açıklamada BM300 uyumlu yazıyor bu siteden bakabilirsin.

Böyle dışarıda bulabileceğim yer var mıdır bilgisayarcı internet kafe falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı