Mikrofon sadece bilgisayarın sesini algılıyor

Hxourrs

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bugun eve geldim ve bilgisayarı açtıgımda arkadaşımı aramıştım. Aradıgımda kendi sesim degil Windows'un sesi gidiyordu. Bazı yollar denedim ama olmadı. Bir yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bugun eve geldim ve bilgisayarı açtıgımda arkadaşımı aramıştım. Aradıgımda kendi sesim degil Windows'un sesi gidiyordu. Bazı yollar denedim ama olmadı. Bir yardım eder misiniz?

Denediğiniz yollar nelerdi?

Bu yazılım ile sürücülerinizi güncellemeyi dener misiniz sorun büyük ihtimal çözülecektir.

Uzman kipinden indirmesini istemediğiniz yazılımları kapatmayı unutmayın.

Driverpack İndir

Denedigim yöntemler mikrofonu güncellemek ama max güncellemedeydi ve devre dışı bırakıp açsam bile gene olmadı ve teşekkür ederim indiricem olursa söylerim.

Ses ayarları altında Kayıt Aygıtları kısmından Stereo Karışımı varsayılan seçilmiş ya da kullandığınız uygulama Stereo Karışımı'nı kullanılan mikrofon olarak görüyor olabilir.

Sürücü güncelleseniz bile üstte verilen sürücü bulucu programlarını kullanmayın. Sağlıklı yazılımlar değiller, problemlere yol açabilirler.

Ses ayarları altında kayıt aygıtları kısmından stereo karışımı varsayılan seçilmiş ya da kullandığınız uygulama stereo karışımı'nı kullanılan mikrofon olarak görüyor olabilir.

Sürücü güncelleseniz bile üstte verilen sürücü bulucu programlarını kullanmayın. Sağlıklı yazılımlar değiller, problemlere yol açabilirler.

Sürücüleri güncelledikden sonra bunu yapması daha iyi ve ayrıca yanlış yazılımı yükleme olasılığı yok bu donanımsal acıdan değişiyor ben Realtek olduğunu düşünüyorum bu yüzden sıkıntı olmaz.

Bütün yöntemleri denedim ama sorunu buldum nedense kulaklık kablosunu çıkarınca ses gidiyor fakat kulaklıgı takınca kesiliyor. Kulaklıksız kullanabilirmiyim bilmiyorum ama başka bir yol gerek.

Denetim masaına git donanım ve ses e tıklayarak tekrardan ses e tıkla ondan sonra sana bir yer açacak orada kendi kulaklığına sağ tık bas ve özellikler de ondan sonra basını mikrofonunun aktif olup olmadığını ayarlayarak doğru sesi bulabilirsin çözülürse geri dönüş yaparsan sevinirim.

Geri
Yukarı