Mikrofon telefonda çalışıyor fakat bilgisayarda çalışmıyor

İlkaytürkoglu

Decapat
Merhabalar, eskisi bozulduğundan kendime bir yaka mikrofonu aldım ancak ne kadar denersem deneyim bilgisayar üzerinde bir sonuç göremedim. Telefonumda denediğimde ise sorunsuz çalıştığını gördüm, acaba bunu nasıl çözebilirim? 3 çentikli bir ucu var kendisinin ve işletim sistemim Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, eskisi bozulduğundan kendime bir yaka mikrofonu aldım ancak ne kadar denersem deneyim bilgisayar üzerinde bir sonuç göremedim. Telefonumda denediğimde ise sorunsuz çalıştığını gördüm, acaba bunu nasıl çözebilirim? 3 çentikli bir ucu var kendisinin ve işletim sistemim Windows 10.
Üç çizgili jakı (adını hatırlayamadım) kulaklık ve mikrofon olarak ayıran bir adaptör ile bilgisayarda kullanabilirsiniz.
Bazı cihazlarda üç çizgili jakı takabileceğiniz giriş oluyor. Diğer girişleri de denemenizi tavsiye ederim.
Üç çizgili jakın ne olduğunu yazmamışım. Bu tipdeki jak ses çıkışı ve mikrofonun aynı yerden bağlanabilmesini sağlıyor. (Mikrofonlu telefon kulaklıkları gibi)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı