Mikrofon ve kulaklık bir arada çalışmıyor

YakupAslan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
köle
Merhaba. Şu an kulaklığıma ses geliyor mikrofon çalışmıyor. Fakat sorun gider deyip, ilk şıkkı seçersem, tarayıcıdan ses gelmiyor, mikrofon çalışmaya başlıyor. Discord'da ilk seçenek işaretliyken kulaklığa ses de geliyor, mikrofon da çalışıyor (Discord sadece mikrofonu algılamadığına dair uyarı veriyordu. Ama mikrofonu test et dediğimde sesimi algılıyordu). Görseldeki işaret seçili olduğundan şu an sadece kulaklığı kullanabiliyorum, mikrofonu değil. Bu saçma sorun için ne yapacağım?

1602352405328.png

Sorunu hallettim. Mikrofon için sorun giderme'den ilk seçeneği seçince oldu. Gereksiz uğraştırdı. Neden otomatik bir şekilde bunu algılamadı anlamadım. Sanırım masaüstü olduğundan. notebookumda böyle bir sorun yaşamamıştım.

1602352885028.png

Son düzenleme:
Bende de böyle bir sorun vardı. Kabloları çıkar. İlk mikrofon girişini tak. Windows soracak ne taktınız diye, mikrofonu seç. Sonra hoparlör girişini tak ve yine soracak, bu sefer kulaklığı seç. Ben böyle çözdüm.

Bende de böyle bir sorun vardı. Kabloları çıkar. İlk mikrofon girişini tak. Windows soracak ne taktınız diye, mikrofonu seç. Sonra hoparlör girişini tak ve yine soracak, bu sefer kulaklığı seç. Ben böyle çözdüm.
Bende sormuyor. Modlu Windows kullanıyorum. Sanırım bu yüzden. Teşekkürler.

Geri
Yukarı