Mikrofon ve kulaklık dip ses sorunu

Mehmet.

Hectopat
Bundan 3-4 ay önce bu sorun başladı. Bilgisayarıma kulaklık ve mikrofonu taktıgımda bir hışıltı geliyor. Arkadan dip ses. Bu sorun hic gitmiyor. Bilgisayarcıya falan götürdük topraklı priz falan takın dedi. Elektrik kacagı olabilir dedi. Topraklı prizi yaptım sonra 1-2 gün sorun olmadı. Sonra yine başladı. 3 tane kulaklık aldım hepsinde de aynı sorun. Mikrofonum iyi ses aldıgı halde hep bu hışılti, bir ugultu var, cok rahatsız edici. Bu hışıltıyı halletmek icin kayıt aygıtlarından mikrofonun basını 0'a indirdigimde bile oluyor. Neyden kaynaklanıyor olabilir? Arka ve on jakları bile denedim hepsinde aynı olmuyor. Eger aranıza böyle bi sorun yaşayan varsa lütfen yardım etsin, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem, telefon gibi sinyal yayıcı ürünleri uzaklaştırarak deneyin. Kasada elektrik kaçağı olup olmadığına da emin olun. Kontrol kalemi ile kasanın üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı