Mikrofonda pop filter olduğu halde ses patlaması oluyor

Caner Acar

Centipat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, mikrofonumda "pop filter" olduğu halde halen ses patlamaları yaşıyorum.
Nasıl çözüleceğini bilen, bilgili bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Öncelikle merhaba, mikrofonumda "pop filter" olduğu halde halen ses patlamaları yaşıyorum.
Nasıl çözüleceğini bilen, bilgili bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Merhabalar dostum, mikrofon marka model ve türünü söyler misin? Tür derken kastettiğim kondenser mi yoksa dinamik mi?

Kondenser, modeli Snopy SN-04p

Tekrardan merhabalar dostum, ne yazık ki mikrofonun kalite bir mikrofon değil. Zaten sen de bunun farkındasındır. Mikrofonun gövdesine hafif bastırmayı dene eğer sesinde bir problem oluşuyor ise buna yapabileceğin çok bir şey yok. Tabi umudunu çok da kesme belki sorun pop filter kaynaklı olabilir. Eğer mikrofon yanında gelen pop filterı kullanıyor isen yeni bir pop filter alabilirsin. Eğer mikrofonun da sarsıntı kaynaklı gereksiz sesler var ise shock mouth'da almanı öneririm. Genelde müzik aletleri için alışverişimi Yonga Müzik adlı alışveriş sitesinden yapıyorum. Buradan kendine uygun bir pop filter alabilirsin. Ayrıyeten pop filter yanında sünger/rüzgarlık almanı da öneririm. Patlamayı büyük ölçüde azaltacaktır.

Tekrardan merhaba dostum, ne yazık ki mikrofonun kalite bir mikrofon değil. Zaten sen de bunun farkındasındır. Mikrofonun gövdesine hafif bastırmayı dene eğer sesinde bir problem oluşuyor ise buna yapabileceğin çok bir şey yok. Tabii umudunu çok da kesme belki sorun pop filter kaynaklı olabilir. Eğer mikrofon yanında gelen pop filterı kullanıyor isen yeni bir pop filter alabilirsin. Eğer mikrofonun da sarsıntı kaynaklı gereksiz sesler var ise shock Mouth'da almanı öneririm. Genelde müzik aletleri için alışverişimi Yonga Müzik adlı alışveriş sitesinden yapıyorum. Buradan kendine uygun bir pop filter alabilirsin. Ayrıyeten pop filter yanında sünger/rüzgarlık almanı da öneririm. Patlamayı büyük ölçüde azaltacaktır.

Teşekkür ederim desteğin için, iyi günler dilerim.

Geri
Yukarı