Mikrofondan Cızırtı ve Fan Sesi Gelmesi

ulasylmz7

Kilopat
Daha fazla  
Konu doğru yerde mi bilmiyorum. Kusura bakmayın ama denemediğim şey kalmadı, hala aynı.

Skype'de arkadaşlarla konuşurken oyundayken falan benim mic'den cızırtı, uğultu falan geliyor diyorlar.
Arada kayıt alıyoruz oyundan kendi aramızda mikrofonumun cızırtısı benim canımı sıkıyor.

İnternetten arayıp uygulayabildiğimi uyguladım.

-Bası 10db'ye yükselttim olmadı.
-Realtek kurdum ama hiçbir yerde gözükmüyor onun için ayrı uğraştım olmadı.
İzlediğim bazı videolarda mikrofon geliştirmelerinden hallediliyordu geliştirmeler bom boş mikrofon bölümünde.
-Driverler güncel.
-3 tane mikrofon vardı eski onları denedim yine aynı.
-Kablolar birbirine yakın olduğundan kaynaklanıyor olabilir dediler şekilden şekile soktum olmadı.

Şimdi bana ne önerirsiniz?
Ses kartı almayı düşündüm arkadaşım ana kartta hatta power da sıkıntı olabilir dedi, boşa ses kartı almış olursun dedi. Düzelme olmaz pişman olursun vs...
Kullandığım mikrofonlar en fazla 16 tl'ye çıkmıştır.

Ben yine de sormak istiyorum. Ses kartı alsam düzelme olur mu veya daha kaliteli mikrofon alsam. 150-200 tl'ye kadar çıkabilirim.

Sorun belki o kadar büyütülecek bir şey değil ama kafaya çok taktım o cızırtıların kalkmasını istiyorum ortadan. Önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı