Mikrofondan gelen cızırtı

Mertflag

Decapat
Uzun bir süredir (bilgisayarı ve kulaklığı aldığımdan beri) mikrofonumun cızırtı problemini yaşıyorum ve uğraşmak için çabalıyorum. Mikrofonum sürekli belli bir oranda cızırtı yapıyor ben hareket edince TS veya Skype'da milleti rahatsız edecek düzeyde artıyor. Fakat bu artma şarj aletine veya telefona dokununca tavan yapıyor, kulak sağır edecek cinsten uçuk bir cızırtı yapıyor, elimi çektiğim anda eski seviyesine geri dönüyor. Ama hiçbir zaman cızırtı tam olarak gitmiyor. derken şunu fark ettim, bilgisayar kasası gibi bir yüzeye elimin ucuyla dahi olsa dokunur iken cızırtı tamamiyle %0'a iniyor. Normalde karşıdakinin zor anladığı mikrofonum birden profesyonel seviyede müthiş bir kalite ile sesi iletir oluyor, tabii elimi çektiğim anda cızırtı yine geliyor ses kalitem de azalıyor.

Logitech G430 kulaklık ve onun mikrofonunu kullanıyorum. Sorunu farklı ses sürücüleri deneyerek çözmeye çalışmış olsam da tam anlamıyla kaliteli veya doğru yazılımı bulamadığımdan mı olsa gerek bilemiyorum bu sorunu yine de tam olarak çözemedim. Fakat bazı sürücülerde cızırtı çok üst düzeylere çıkarken bazılarında biraz daha kalite artıyor, bende onları kullanarak idare ediyorum. Fakat sorunum yazılımsal mı donanımsal mı bundan da emin değilim ve yardımlarınızı bekliyorum.

Ayrıca kasaya dokunduğum süre boyunca cızırtı kesiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun bir süredir (bilgisayarı ve kulaklığı aldığımdan beri) mikrofonumun cızırtı problemini yaşıyorum ve uğraşmak için çabalıyorum. Mikrofonum sürekli belli bir oranda cızırtı yapıyor ben hareket edince TS veya Skype'da milleti rahatsız edecek düzeyde artıyor. Fakat bu artma şarj aletine veya telefona dokununca tavan yapıyor, kulak sağır edecek cinsten uçuk bir cızırtı yapıyor, elimi çektiğim anda eski seviyesine geri dönüyor. Ama hiçbir zaman cızırtı tam olarak gitmiyor. Derken şunu fark ettim, bilgisayar kasası gibi bir yüzeye elimin ucuyla dahi olsa dokunur iken cızırtı tamamiyle %0'a iniyor. Normalde karşıdakinin zor anladığı mikrofonum birden profesyonel seviyede müthiş bir kalite ile sesi iletir oluyor, tabii elimi çektiğim anda cızırtı yine geliyor ses kalitem de azalıyor.

Logitech G430 kulaklık ve onun mikrofonunu kullanıyorum. Sorunu farklı ses sürücüleri deneyerek çözmeye çalışmış olsam da tam anlamıyla kaliteli veya doğru yazılımı bulamadığımdan mı olsa gerek bilemiyorum bu sorunu yine de tam olarak çözemedim. Fakat bazı sürücülerde cızırtı çok üst düzeylere çıkarken bazılarında biraz daha kalite artıyor, bende onları kullanarak idare ediyorum. Fakat sorunum yazılımsal mı donanımsal mı bundan da emin değilim ve yardımlarınızı bekliyorum.

Ayrıca kasaya dokunduğum süre boyunca cızırtı kesiliyor.

Elektriksel bir sorun var gibi gözüküyor, topraklama ile ilgili gibi sanki. Bir yerlere dokununca düzeyin değişmesi bunu gösteriyor.

Nasıl çözebilirim? Kendi yöntemlerimle malum korona var.

Çoğu kullanıcı 7.1 adaptörünü kullanırken oluyor diyor, sizde eğer adaptör yoksa, kulaklığın jakında veya USB girişinde bulunan GND yani topraklama kısmında sorun olabilir diyor yabancı forumlarda. Bazı arkadaşlar ise Ses simgesine sağ tıklayıp, kayıttan yürütme aygıtlarından mikrofonun sesini kapatınca düzeldiğini söylüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı