Mikrofondan ses az gidiyor

Therapie TAXI

Hectopat
Kuzenimin bilgisayarından ses bana az geliyor Discord'tan. Derslere girince de öğretmenine sesi gitmiyormuş. Eskiden sesini %85'de bırakırdım şimdi %200'e alıyorum eskisi kadar ses gelmiyor. Ses kontrol panelinden mikrofon basını 20-30 yaptırıyorum ses değişmiyor. Mikrofon ses düzeyi 100'de zaten. 1 hafta önce yoktu bu problem 2 gün önce oldu. Bilgisayar HP laptop 2020 model. Nasıl çözebiliriz bunu yardımcı olabilecek var mı?

Driver güncellemelerini yapmak işinize yarayabilir ama bence gerek yok hem Discord'da hem Zoom'da mikrofon sesi arttırılabiliyor.

Realtek güncellemesini yaptıracaktım hem Realtek sitesinde 2017 driverı var hem ben yaptığımda ses gitmişti. Hoparlörün üstünde çarpı işareti vardı. Formatla çözmüştüm kuzenim de bilmediği için driverı kurdurtmak istemedim.

Bunlarla uğraşmayı denediniz mi?
1621519574577.png

Realtek güncellemesini yaptıracaktım hem Realtek sitesinde 2017 driverı var hem ben yaptığımda ses gitmişti. Hoparlörün üstünde çarpı işareti vardı. Formatla çözmüştüm kuzenim de bilmediği için driverı kurdurtmak istemedim.
O zaman en basit yöntemle uygulamalarda ses giriş düzeyini arttırın, başka bilgim yok maalesef.

Geri
Yukarı