Mikrofondan ses gitmeme sorunu

OverHeaven

Centipat
Esen. Steel Series Arctis 1 Wireless kullanıyorum. Bugün mikrofonunu ilk kez deneyeyim dedim ancak PC mikrofonu algılamasına rağmen, mikrofon sesimi almıyor. Kayıtta ve konuşmada karşıya yalnızca yüksek bir cızırtı sesi gidiyor. Forum başlıklarını bayağı karıştırdım ve yazılan neredeyse her şeyi denedim ancak sonuca ulaşamadım. Sürücüler güncel, ayarlarda da her şey normal görünüyor. İşletim sistemim Windows 10, güncel. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden sağ olun.

DDU ile ses sürücünüzü kaldırıp Anakart sitesinden en güncel versiyonunu indirip kurabilir misiniz? Dün akşam benim de başıma aynısı geldi bu sekilde çözdüm.

Denedim ancak o da işe yaramadı. İki ucu jak kabloyla telefona bağladım orada da aynı şekilde mikrofon algılanmasına rağmen sesimi iletmedi. Büyük ihtmalle sorun yazılımdan kaynaklı değil, mikrofonun girdiği jak girişinde bir problem olabilir. Olmadı servise göndereceğim artık. Yine de sağ ol.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı