Mikrofondan ses gitmemesi

safakblgn

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Emilatör oyunları oynadığımda karşıya ses cızırtılı gidiyor ama duyabiliyorum sadece kulaklık kullanıyorum. Kulaklığın mikrofon ve kulaklık girişi var.
DC'de konuşurken de böyle bir problem vardı manuel ayarlardan DC'deki problemi çözdüm. Bilgisayarda ki bütün ayarları baktım ses kayıtıda alabiliyorum. Nerede problem olduğunu çözemedim Driver'lerin hepsi de yüklü durumda. Acaba BIOS'tan mı bir ayar yapmak lazım? Cevaplarsanız sevinirim.

Sağ alttan ses karıştırıcısını açın, sonra sistem seslerine basın> ordan kayıt bölümüne gelin> mikrofonunuza sağ tık özellikler butonuna basın>düzeyler kısmından bas ve sesi; gelişmişten kaliteyi ayarlayın DVD kalitesini tercih ediyorum fakat her mikrofona göre değişiyor. Ben de o ayar yok ama orda ek ayarlar gibi bir ayarlar olması lazım mikrofondan mikrofona değişiyor orda gürültü engelleme vb. şeyleri açın, internette videoları var. Ayrıca Realtek gibi sürücüler güncellemeyi unutmayın.

Sağ alttan ses karıştırıcısını açın, sonra sistem seslerine basın> ordan kayıt bölümüne gelin> mikrofonunuza sağ tık özellikler butonuna basın>düzeyler kısmından bas ve sesi; gelişmişten kaliteyi ayarlayın DVD kalitesini tercih ediyorum fakat her mikrofona göre değişiyor. Ben de o ayar yok ama orda ek ayarlar gibi bir ayarlar olması lazım mikrofondan mikrofona değişiyor orda gürültü engelleme vb. şeyleri açın, internette videoları var. Ayrıca Realtek gibi sürücüler güncellemeyi unutmayın.
bunların hepsini denedim işe yaramadı.

Bende de aynı sorun var fakat yapacak bir şey yok. Son olarak mikrofon ucundaki kabloyu elektrik bandı ile bantlamak o da çok işe yaramaz ama neyse yapcak bir şey yok.

Kardeşim yeni bilgisayar topladım. Kulaklığım da çok eski değil 100 TL'lik Rampage kulaklık işte. Dediğim gibi DC'de problem yok ama emilatörde neden konuşamıyorum. Bunun mantıklı bir açıklaması olsa gerek diye düşünüyorum. Neden bantla uğraşayım ki.

Kardeşim yeni bilgisayar topladım. Kulaklığım da çok eski değil 100 TL'lik Rampage kulaklık işte. Dediğim gibi DC'de problem yok ama emilatörde neden konuşamıyorum. Bunun mantıklı bir açıklaması olsa gerek diye düşünüyorum. Neden bantla uğraşayım ki.
Rampage kulaklığın programı olması gerek. Oraya göz atın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı