Mikrofonu takınca kulaklık, kulaklığı takınca mikrofon çalışmıyor

patatespc

Hectopat
Daha fazla  
Rampage mesh kulaklık aldım. Kulaklık da iki jak girişi var. Birisi ses, birisi mikrofon. İkisini takınca ses çalışıyor ama mikrofon çalışmıyor. Sesi çıkarıp mikrofonu takınca mikrofon öyle çalışıyor. Jak çoklayıcısı var, onu da sese takarsam ses mikrofona takarsam mikrofon çalışıyor. Ne yapmalıyım?

Benzerini yaşadım. Kulaklığın kendi mikrofonunu PC, kulaklık gibi anlıyor o yüzden mikrofon hariciymiş gibi göstermen lazım, bunun için de yapman gereken:

Kasanın arkasında mikrofon ve hoparlör girişi var. Mikrofon girişi pembemsi kırmızı, hoparlör noktası ise yeşil renktedir. Kulaklığın 2 jak kablosu varsa pembe çizgili jak kablosunu pembe renkli girişe, yeşil çizgili jak kablosunu yeşil girişe tak. Eğer göremediysen alternatif olarak jak kablolarının üstünde mikrofon ve kulaklık simgeleri olur. Üstünde kulaklık simgesi olanı yeşil girişe, mikrofon simgesi olanı pembe girişe takman yeterli. Artık bilgisayar harici bir mikrofon ve hoparlör bağlı olduğunu algıyacak.

NOT: Çalışmazsa ses aygıtları kısmına gir, Ayarlar>ses>diğer ses ayarları
Açılan pencere:

1692651305675.png

Burada hoparlör yazılı aygıta bas ve altta bulunan "Varsayılan Yap" tuşuna bas, sonra Uygula tuşuna bas. Ardından mikrofona da aynı şeyi yapacaksın yukarıdaki sekmelerden Kayıt isimli sekmeye gel ve "Mikrofon" yazan aygıta gelip yine Alttaki "varsayılan Yap"a bas Uygula deyip Tamama basıp kapat.
Bu kadar (ben böyle çözdüm).

Yeni konular

Geri
Yukarı