Mikrotik SXT-Lite 5 ile PTP Bağlantıya Access Point Bağlama Sorunu

Daha fazla  
2 Adet SXT Lite 5 Wireless cihazımla point to point kurulum yaptım, şu şekilde:

Bağlantılar bu şekildeyken PC internete bağlanıyor, PC yerine ap modunda çalışan Wireless bir cihaz bağladığımda PC yerine bağladığım ap cihaz interneti yayınlamıyor.

Mikrotik cihazlar modemin DHPC havuzundan otomatik IP alıyor.

Access point konfigürasyonu şöyle:

IP konfigürasyonunu bu şekilde ayarladım olmadı, dinamik IP olarak ayarladım bu seferde arayüze erişemedim genede interneti yayınlamadı.

Biraz araştırdım modemdeki DHPC serveri açık olduğu için access point DHPC server kapalı olması gerekiyormuş, ben iki türlüde denedim ağ geçidine modemimin IPS'ini girdim adres aralığını 1.100/1.150 yaptım gene olmadı.

IP konfigürasyonunda yanlış yapıyorum ama nerede yapıyorum ya da nasıl yapmalıyım emin değilim. İşi bilen arkadaşlara bırakmak en doğrusu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Access Point ayarları normal yapılandırma olsun sadece yerel ağ bağlantısına resimde ki ğibi arayüz ip sini atayın n tipi Router de ayarlar bölümü mevcutsa erişim noktası ayarlarını seçiniz ben böyle cözmüştüm sorunu 1 yıldır kullanıyorum asusu tplinki aramıştım olmaz demişler di 1 yıldır calışıyor

@Silinen üye hocam bu şekilde modeme AP bağlamış oluyorsunuz sanırım , ben bu şekilde kurulum yaptığımda oluyor ama araya Mikrotik cihazlarla sanal köprü yaptım sanırım CPE konfigürasyonuna ayarlı olan router ile AP cihazı görmüyor yada cihazda bir sorun var .

Bu verici konumdaki router

Buda alıcı konumdaki , buna winbox ile direkt olarak erişemiyorum tarayıcı üzerinden erişilebiliyor.
Buraya bağlı olan AP cihazada erişemiyorum direkt olarak ona bağlı olmak gerekiyor , normalde ağa bağlı haldeyken bağlanabilmem gerekiyor anlamadım.

arkadaşlar merhaba
yukardaki sorunu bende yaşamaya başladım cihazım biri arızalandı değiştim yedek alıp yüklediğim halde bir daha nete bağlanamadım
arkadaşın dediği gibi elektrik fişini çekip takdığımda blg kendisi bağlanıyor ethernet kablosunu blg çekip modeme takdığımda ünlem işareti veriyor (modeme bağlama sebebim evin içine kablosuz dagıtmak) denemediğim araştırmadığım yer kalmadı
bu sorunu yaşayan varmı varsa çözebildinizmi
tşk ederim

802'den NV2'ye geçin. Sorun düzelir. 802 linanslarina sahip olmafiginiz için direkt aktarmaz IP'yi. NV2 de aktarir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…