Access Point olarak kullanılan modemi internete bağlama

Zimand

Kilopat
Elimde Access Point olarak kullandığım ASUS marka bir modemim var. Modem interneti Ethernet kablosuyla alıp dağıtıyor, burada bir sorun yok. Ama kendi içerisinde internete erişemiyor. İnternet gerektiren DDNS özelliği ve desteklediği downloader ve Media Manager gibi özellikler için internetten veri çekmesi gerekiyor. Ayrıca kendi yazılım güncellemelerini de internete erişemediği için denetleyemiyor.
Bu modemin, interneti dağıtmasının yanında internete erişmesini sağlamanın bir yolu var mı?

Elimde Access Point olarak kullandığım ASUS marka bir modemim var. Modem interneti Ethernet kablosuyla alıp dağıtıyor, burada bir sorun yok. Ama kendi içerisinde internete erişemiyor. İnternet gerektiren DDNS özelliği ve desteklediği downloader ve Media Manager gibi özellikler için internetten veri çekmesi gerekiyor. Ayrıca kendi yazılım güncellemelerini de internete erişemediği için denetleyemiyor.
Bu modemin, interneti dağıtmasının yanında internete erişmesini sağlamanın bir yolu var mı?

Bence cihazın bahsettiğiniz özellikleri çalışmıyor ya da bir sorun var.
Kendisi internete bağlı olmayan bir cihaz başka bir cihaza internet veremez.
Sizin teoriniz yanlış.

Bence cihazın bahsettiğiniz özellikleri çalışmıyor ya da bir sorun var.
Kendisi internete bağlı olmayan bir cihaz başka bir cihaza internet veremez.
Sizin teoriniz yanlış.
Bu cihazı ana modem olarak da kullandım. Fibere geçtikten sonra da ana modem olarak kullanmayı denedim ve tüm özellikleriyle sorunsuz çalıştı. ISP kaynaklı sebeplerle ana modem olarak kullanmayı sürdüremedim.

Şu an ASUS modem/yönlendirici internet bağlantısı için "Bağlantı kesildi" diyor. Yine de Wi-Fi üzerinden bağlanan cihazlar internete çıkabiliyor.

Pratikte durum bu. Eldeki verilerle doğru bir teori üretirseniz çözüm bulabiliriz sanıyorum.

Bu cihazı ana modem olarak da kullandım. Fibere geçtikten sonra da ana modem olarak kullanmayı denedim ve tüm özellikleriyle sorunsuz çalıştı. Isp kaynaklı sebeplerle ana modem olarak kullanmayı sürdüremedim.

Şu an ASUS modem/yönlendirici internet bağlantısı için "bağlantı kesildi" diyor. Yine de Wi-Fi üzerinden bağlanan cihazlar internete çıkabiliyor.

Pratikte durum bu. Eldeki verilerle doğru bir teori üretirseniz çözüm bulabiliriz sanıyorum.

Bağlantı kesildi ibaresine takılmayın.
Cihaz aynı zamanda DSL modem olduğu için oradaki internet portunu tarıyor.
Ama sonuş itibarıyla cihazınızda internet var.

Bir de belki de bu özellikler router modunda iken çalışmıyordur.
Dokümanlarını kontrol edin derim.

Geri
Yukarı