Milleni.com İnternetin arka odada çekmemesi

MrMajeste

Hectopat
Milleni.com sağlayıcısından yaklaşık 5 aydır internet hizmeti alıyorum ve bu birkaç güne kadar bir sorunum yoktu.
CS 1.6 oynuyorum ve ping değerleri benim için önemli 1 aya kadar önce bir arkadaşım pingimin düşmesi için (kablosuz kullanıyorum) modeme alüminyum folyo ile anten yapabileceğimi söyledi ve denediğim gün gerçekten başarılıydı fakat son zamanlarda ben haricinde diğer odalarda internetin yavaşlamasından dolayı alüminyum folyoları çıkardım.

Çıkardıktan sonra bilgisayarım eski değerlerindeydi fakat son 2 gündür hiçbir değişiklik yapmadığım (konum vs.) bilgisayarımdan 1-4 arası download değerini anca alabiliyorum. Eskiden ise 30Mbps'ye kadar download alıyordum upload değerimde 6'dan 1-2 arasına düştü ve bügun müşteri hizmetlerini aradığımda modemin kablolarını kontrol etmemi ve gerilme vs. olup olmadığını sordular gözlemlediğim bir şey yoktu sonra sistem üzeri hat değerlerimi sıfırlayıp hız testi yapmamı istediler. İlk konuşmada yaptığım hız testinde download 12 upload 2.40'a kadar çıktı ve bana yükseleceğini söyledi telefondaki arkadaş.

Ondan sonrasında oyuna girdiğimde girmemle flushentity packet hatası vermesi bir oldu ve hız testi yaptığımda yine downloadın 1'lere düştüğünü gördüm. Telefondaki hız testimde ise şöyle bir durum var; modemin oldugu odada yaptığım testler gayet başarılı fakat PC'nin bulunduğu odaya geldiğimde PC ile aynı sonuçları veriyor. Modemden kaynaklanan bir durum olabilir mi? Ping değerlerine takıntılı olduğum Çin sık sık reset atan biriyim modemin garantisi var acaba yeni modem temin ederler mi diye düşündüm. Fakat geçen seferinde WP'den aldığım yardımda modem ve sistemsel bir arızanın olmadığını söylediler. İkinci kez müşteri hizmetlerini aradığımda aynı işlemler yapıldı ve sonuç aynıydı başka bir arkadaşa yönlendireceğiz hatta kalın dendi fakat 5-6 dk bekledim.

Kimse bağlanmayınca kapadım. Sizin düşünceleriniz ne acaba modem kaynaklı olabilir mi, eğer modem kaynaklıysa değiştirirler mi ve daha öncesinde bu sorunu yaşayan bir arkadaş var mı? Ha bu arada benim bildiğim internetin çekmediği bir ortamda çekse bile internet Wi-Fi barı 1 ya da 2 çeker. Benimkisi tam çekmesine rağmen durum bu şekil.
Konuyla ilgilenen arkadaşlar için açıklama Modem kaynaklı bir sorun varmış ve 3-7 gün içerisinde destek modem göndereceklerini söylediler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı