Arka Odadan İnternet Çekmemesi

Dangdro

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar akra odadan internetim çok az çekiyor, ping sorunları yaşıyorum. Ne tavsiye edersiniz? Ping sorunu da yaşıyorum. Modem veya başka bir cihazla bu sorun çözülür mü?

Ping probleminden kurtulmak için illa kablolu bağlantı kurmanıza gerek yok. WLAN teknolojileri sandığınız kadar ilkel değil, çekim alanı içerisinde olduğunuz müddetçe düşük değerler alabilirsiniz.

Az çekiyor ise "Yüksek dB yeni nesil bir modem" kullanmanızı öneririm. Çekim alanı düşük modemlere tekrarlayıcı eklemek çok sağlıklı sonuçlar doğurmuyor.

Son olarak imkanın varsa yalnızca kendi ağını bağlı tut WLAN ağına.

Ping probleminden kurtulmak için illa kablolu bağlantı kurmanıza gerek yok. WLAN teknolojileri sandığınız kadar ilkel değil, çekim alanı içerisinde olduğunuz müddetçe düşük değerler alabilirsiniz.

Az çekiyor ise "Yüksek dB yeni nesil bir modem" kullanmanızı öneririm. Çekim alanı düşük modemlere tekrarlayıcı eklemek çok sağlıklı sonuçlar doğurmuyor.

Son olarak imkanın varsa yalnızca kendi ağını bağlı tut WLAN ağına.
Yüksek dB yeni nesil bir modem için örnek bir modem atabilir misiniz?
Evde TV kabloyla bağlı, bir de telefon bağlı.

ASUS RT AC **** serisi gibi modellerden bahsedilebilir. Bu tamamen bütçen ile alakalı.
Ancak 80TL gibi rakamlara çekim alanı kuvvetli modem alma işini unutun. En az 200-250TL çıkmalı cebinizden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı