Millenicom 16 Mbps internet 2 Mbps'ye düşüyor

kalyonz

Femtopat
Daha fazla  
1 haftadır 16Mbps olan internetim 2-3-5-7 hızlarda geziyor. Sorunu gördüğüm ilk günden ariza talebi oluşturdum. 2 gun gecti sorun hala vardi beni aradılar sorununuz çözüldü mü diye ben hayir dedim. Yine ariza talebi oluşturdular ama sonuç yine aynı çıktı. 1 haftadır bir ben arıyorum bir onlar ama sonuç hala aynı. Müşteri hizmetlerine soruyorum sorun kesin olarak nerede adamakıllı cevap verdikleri yok. Kendi altyapılarında sorun olmadığını sorunun benden kaynaklı olabileceğini söylüyorlar. Yine o muhteşem sorularından olan "kablolu mu bağlanıyorsunuz kablosuz mu" sorusu soruldu. 2 yıllık taahhüt imzalamıştım 1. yılı daha yeni doldu şimdi başka operatöre geçsem bayağı cayma bedeli ödetirler. Yeni modem mi alsam diye düşündüm ama sonuç ayni çıkar diye emin olamadım.

Yeni modem almak kesin çözüm olur mu?

Modem arayüzüne girip hat degerlerinin resmini atabilir misin? Alttaki degerlerde hat zayıflaması filan yazıyor orayı bulup atabilirsen iyi olur.

Dosya Ekleri

• resim_2022-09-09_182603003.png
    resim_2022-09-09_182603003.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 34
Tam olarak buydu.

Hat zayıflaman iyi bir problem yok gibi gözüküyor ama yükleme bölümündeki zayıflama digerine kıyasla fazla.

Evine gelen kablo bakırmı veya eskimi.

Tam olarak buydu.

Hat zayıflaman iyi bir problem yok gibi gözüküyor ama yükleme bölümündeki zayıflama digerine kıyasla fazla.

Evine gelen kablo bakırmı veya eskimi.

Sanırım bakır kablo ama durumu nasıl bilemiyorum.

Burda değerlerin hepsi normal ben nasıl bu kadar kötü değerler alıyorum kablolu bağlanmayı denedim sonuç ayni.

Modem ayarlarından baglanti testi yaptim sonuç bu Kaynak DNS Testi ile Ağ Bağlantı durum sorgulama Hata verdi.

Dosya Ekleri

• IMG_20220909_185445.jpg
    IMG_20220909_185445.jpg
    307,5 KB · Görüntüleme: 24
Aynı sorun bende de 1 haftadır var modemde arada bir DSL yanıp sönüyor internet ışığı hiç yanmıyor arada kendi kendine düzeliyor hıza bakıyorum 2 Mbps Türk Telekom'u aradım talep alındı dediler hiç yardımcı olmadılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı