Millenicom 16 Mbps İnternet

Blackfox07

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Millenicom'dan altyapı testi yaptığım zaman bana 76 Mbps verebileceğini söylüyor.
TürkNet'te baktığım zaman 35 Mbps verebileceğini söylüyor
Ben Millenicom'dan 16 Mbps 75 TL'lik pakette anlaştım ama ben 16 Mbps stabil İnternet alabilir miyim?

Genelde 4-5 mbps düşer, internet hızı 10-12 mbps bandından seyreder. Sağlayıcınız hangi alt yapı ağını kullanıyor kablolar fibermi ?

Stabil internet alıp alamayacağınız bulunduğunuz bölgeye göre değişecektir. 35 ya da 75 Mbps varken niye 16 Mbps'e razı geliyorsunuz? VDSL'e geçiş yapıp biraz daha düzgün bir hız alabilirsiniz.

Stabil İnternet alıp alamayacağınız bulunduğunuz bölgeye göre değişecektir. 35 ya da 75 Mbps varken niye 16 Mbps'e razı geliyorsunuz? VDSL'e geçiş yapıp biraz daha düzgün bir hız alabilirsiniz.

İlk önce 16 alıp alamayacağımı test ettikten sonra 35 Mbps'ye geçmeyi düşünüyorum.
Merhabalar bir sorum daha olacak ben yeni fark ettim ama ben altyapıya baktığım zaman VDSL2 altyapı gösteriyor ama Millenicom bana ADSL modem göndereceğini söylüyor ADSL modem ile VDSL hatta çalışır mı?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
@Blackfox07 16 Mbps hizmet alacağım dediğiniz için ADSL modem yolluyorlar. Yerinizde olsam -ki zaten öyle yaptım- VDSL'e geçiş yapıp 35 ya da 75 Mbps internet kullanırdım. Bazı modemler hem ADSL hem VDSL destekliyor. Marka modeline göre değişir.

@Blackfox07 16 Mbps hizmet alacağım dediğiniz için ADSL modem yolluyorlar. Yerinizde olsam -ki zaten öyle yaptım- VDSL'e geçiş yapıp 35 ya da 75 Mbps İnternet kullanırdım. Bazı modemler hem ADSL hem VDSL destekliyor. Marka modeline göre değişir.

Ama ben önceden 4 Mbps aldığım için 16 alabilir miyim diye bile bilmiyorum o yüzden, Bir de acaba bildiğiniz hem ADSL hem VDSL iyi bir modem var mı?ASUS DSL-N16 Ebeveyn Kontrol Fiyatı
Ben bunu buldum ama iyi mi bilmiyorum.

@Blackfox07 ASUS DSL N16 iş görecek bir modem. Altyapınız destekliyor olabilir ama siz düşük paket aldığınız için 4 Mbps hız almışsınızdır. Yani altyapınız ne destekliyorsa desteklesin aldığınız paketin sınırına takılırsınız. Altyapınız desteklemezse sonradan daha düşük paketlere geçiş yaparsınız. Millenicom, TürkNet, Netspeed gibi ISS'lerde taahhüt yok yani istediğiniz zaman paket değiştirebilir, aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz.

Geri
Yukarı