Millenicom hem internet vermiyor hem de başka firmadan internet almama izin vermiyor

ozgur_krblt

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Millenicom ile yaşadığım mağduriyeti başkalarının yaşamaması adına mümkün olduğunca kısaltarak paylaşmak istiyorum.

5 Temmuz Salı günü Altınoluk bölgesinde bulunan yazlık dairemiz için Millenicom'u arayarak taahütsüz internet başvurusunda bulundum. Ertesi güne (6 Temmuz) kurulum randevusu verildi ve aynı günün akşamı ekiplerin 24 saat içinde gelerek kurulumu gerçekleştireceğini bildiren bir SMS aldım. 6 Temmuz günü ise kimse gelmedi, aramadı veya mesaj atmadı. Bayram öncesi yoğunluğun olabileceğini 1-2 gün aksama olabileceğini düşünerek 2 gün daha bekledim. 8 Temmuz günü olduğunda hiçbir şekilde kurulum veya durum bildirimi yapılmayacağını anladığım için başvurumu iptal etmek istedim. Henüz herhangi bir belge imzalamadığım, müşteri hizmetleri numarasından müşteri hizmetlerine ulaşamadığım için Millenicom Whatsapp hattından başvurumun iptal edilmesini talep ettim. Ertesi gün (9 Temmuz) talebimin durumunu sorduğumda ise bayram bahane edilerek iptal işleminin uzayacağını öğrendim. Şikayetvar'da yaptığım şikayetler sonucu 11 Temmuz günü Millenicom Genel Müdürlüğü çalışanı tarafından arandım ve kurulumun en kısa sürede yapılacağı bilgisini aldım. İtiraz ederek kesinlikle başvurumun iptal edilmesi istediğini bildirdim. Çalışan başvurumu iptal etti ve telefonu kapattı. Aynı dakikalarda Millenicom'dan başvurumun iptal edildiği mesajı geldi. Kurtulduğumu ve sorunun çözüldüğünü sandım.

Turknet'e başvurmaya çalıştığımda ise adresimde hala bir başvuru talebi olduğunu ve onu sonlandırmadan Turknet tarafından internet hizmeti alamayacağımı öğrendim. Turknet çalışanı bu tür iptallerin 24 saat içinde sisteme yansıyacağını ve daha sonra tekrar aramam gerektiğini söyledi. Ben de beklemeye başladım. Fakat iptal mesajının üstünden tam 2 gün 12 saat (60 saat) geçmiş olmasına karşın hala adresimde bir başvurunun bulunduğu uyarısını alıyorum Turknet'in sitesinden. Millenicom'a hiçbir şekilde ulaşamıyorum.

Uzun lafın kısası bayram öncesi yapmış olduğum başvuruya yine bayram öncesi randevu verildi, randevuya uyulmadığı gibi hiçbir bilgilendirme yapılmadı. Başvurumu iptal etmek istediğimde ise bayram bahane edildi, iş yokuşa sürüldü ve benim başka firmalardan da internet alamamam için ne gerekiyorsa yapıldı.
Başvurumun üzerinden 8 günü aşkın süre ve iptalimin gerçekleştirildiği bilgisinin üstünden 2 gün 12 saat geçmesine rağmen ben ne Millenicom'dan ne de başka firmalardan internet alabildim ne de başvurum iptal edildi. Millenicom pişmanlıktır.

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpg

Geri
Yukarı