Millenicom Modem Veriyor mu?

Hayırlı olsun, umarım sorun yaşamaz memnun kalırsınız. Bu arada hangi ilden marka, model modemi size verdiler? Abone olacak diğer arkadaşların bilgisi olsun.

Hayırlı olsun, umarım sorun yaşamaz memnun kalırsınız. Bu arada hangi ilden marka, model modemi size verdiler? Abone olacak diğer arkadaşların bilgisi olsun.
Öncelikle sağ olun. Şu an Superonline kullanıyorum. Superonline taahhütüm 29 Eylül'de biteceği için Millenicom henüz kurulum yapmadı. Ben direkt geçiş yapınca kolaylık olduğunu düşünerek aradım. Normalde bu doğru fakat Superonline fiber altyapılı olunca kendim iptal ettirmem gerekiyormuş. Bunlar basit şeyler benim için. Arayıp iptal ettim. Daha doğrusu taahhüt bitimine 5 gün vardı devam etmeyip kapattırmak istediğimi belirttim. 29unda bittiği gibi ekip gelir. Zira anlaşmayı yapıp telefonu kapadıktan 30 dakika sonra ekip arayıp geleceğini belirtti. Ben ise çok sağolun(kurulum için 1ay bekleyenler olduğunu okuduktan sonra bu cümlede gözlerim yaşardı) ama malesef şu anki operatörden tam olarak ayrılmadım. Bu şekilde kurulum olmaz taahhüt bittiğinde tekrar bizi ararsınız o zaman geliriz dediler. Zaten arayanları tanıyorum dediğim gibi Superonlinedaki ekip. Hatta şahsi numaradan aradılar çok çokta ordan geri ulaşırım. (Şahsi numaradan aradılar çünkü bayii numarasını blokladım arayıp pahalı fiyattan tarife sunuyorlardı). Üzerine Millenicom arayıp bu konuşmanın doğruluğunu teyit etti yani mağdur olmamam amaçlı. Bunları uzun uzadıya yazıyorum çünkü bazen çok sıkıntı çeken insanlar görüyorum ama bu tahminimce altyapılarıyla alakalı bir durum oluyor. Bu gibi durumlarda ne firmanın ne de kullanıcının suçu var. Benim kurulumum toplamda 5 dakika sürmez. Fiber kablo eve kadar çekilmiş, modemi bağlayıp wan ID ve şifre yazıp gidecekler. Bu yüzden sadece Millenicom değil X firma da olsa birilerine %100 kabahatli budur dememek lazım. Bu arada kuruluma gelirken Doping İnternet kurulumu için aradık diyorlar bu firmanın eski adı kafanızı karıştırmasın bir yanlışlık yok :) Kurulumu yaptıklarında modemin marka ve modelini burada belirtirim. Şehiri de belirteyim Trabzon/Ortahisar.
Tekrardan merhaba. Superonline ekibi bugün gelip sabah saat 9'da kurulumu yaptı. Modemi bağlayacakken fiber kabloyu gpon ile (gponu kutuda gördüm) bağlayacak sandım. ZTE modemi gösterdi. Arkasındaki Wi-Fi şifresi için fotoğrafını çektim. Modeli ZTE ZXHN H267Av2 idi. Sonra aralarında bir şey konuştular ben o ara içeri kimliğimi almaya gittiğim için duymadım. Baktım modem yok. Meğer arabadan diğer bir modem olan Huawei HG8245X6 Wi-Fi 6 modemi getirmek içinmiş. Benim Superonline ile olan tahhütüm yeni bitti ve zaten içeride o modemden vardı. Keşke Gpon ile bağlasaydı çünkü ana modemi Keenetic modemimle değişirdim. Bu arada internetimi erken kapatan Superonline'a da ayrıca teşekkürler(!). Ekiple 29'u diye anlaştığımız için 2 gün internetsiz kaldım. Sonuç olarak Superonline altyapılı Millenicom hizmetinden memnunum ve hız testini de buraya ekleyeyim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sizin adınıza sevindim, siz de arkadaşınızı getir yapabilirsiniz. Yeni verilen o modemin çekim gücü çok iyi tüm odalarda çekiyor diye duymuştum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin adınıza sevindim, siz de arkadaşınızı getir yapabilirsiniz. Yeni verilen o modemin çekim gücü çok iyi tüm odalarda çekiyor diye duymuştum.
Sağolun. Aklıma takılan tek şey Millenicom'dan mesaj geliyor ki evraklar gönderildikten sonra aktivasyon başlatılacaktır diye. Halbuki bağladığımız gibi çalıştı ve Speedtestte operatör adı Millenicom olarak geçiyor. Sizde de böyle mi olmuştu?

Ben Telekom dan geçmiştim. Kesinti hiç olmadı. Sadece modem kapanıp açıldı. Aboneliği e devletten kontrol edebilirsiniz. İnternete bağlanma sorunu olmaz.
Millenicom'un mobil uygulamasından baktım. Bağlı ve kullanım yaptığım orada gözüküyor :) Sağ olun tekrardan :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı