Millenicom Twitch FPS düşmesi

mrjahabel

Hectopat
Bir TTNET kullanıcısı olarak 10 gün kadar önce Millenicom'a geçiş için başvuruda bulundum ve benim yerime TTNET aboneliğimin iptal işlemlerini hallettiler. Bugün itibarıyla aynı altyapı, aynı modem vs. ile Millenicom kullanmaya başladım. Twitch yayınları yapmaktayım ve önceden TTNET ile 6.5 - 7.5 Mbps upload hızı alarak 3000BITRate ile hiç sıkıntısız yayın yapabiliyorken bugün itibarıyla Millenicom'a geçtikten sonra aynı konfigürasyonlar ile ağ sebebiyle atlanan kare oranım yaklaşık %30-%40 civarında. Uzun lafın kısası dünden bugüne internet sağlayıcım dışında hiçbir şey değişmedi (Modem, altyapı, kullandığım bilgisayar, OBS ayarları vs.) Lakin dün sıkıntısız yayın yaparken şu an sağlıklı bir yayın yapmak söz konusu bile değil. Üstelik müşteri hizmetlerini arayıp da bir muhatap bulmak da mümkün değil. Twitch Inspector sitesinden ve OBS istatistiklerinden kontrol ettiğimde normalde 3000KB/s olması gereken Bit hızım 2300-3000 KB/s arasında dalgalanıyor ve her 10-15 saniyede bir 0-300 KB/s civarına düşüyor.
Bu konuyu açmaktaki amacım benim gibi Millenicom bağlatmayı düşünenlere kendi yaşamış olduğum tecrübeleri aktarmaktır.

Dosya Ekleri

• millenicom rezalet bitrate.png
    millenicom rezalet bitrate.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 111
Bu söylediğim biraz abartı olacak ama bence Türk Telekom kendi altyapısını kullanan ISS'lerin hattına gereğinden fazla yük bindirerek insanları yıldırmaya çalışıyor.
Milleni.com verilerini trafik teslim noktasından sonra Turkcell SOL ile taşıyor. TT'nin karışma gibi hakkı yok. Geçen veri miktarı tanımlı müşteri paketine bağlı.

Yaşanan sorunun kaynağı Milleni.com'un paraya kıyıp yüksek kapasite talep etmemesinden kaynaklı veya SOL'un bölgesel bazda satürasyon yaşaması olabilir.

Milleni.com verilerini trafik teslim noktasından sonra Turkcell SOL ile taşıyor. TT'nin karışma gibi hakkı yok. Geçen veri miktarı tanımlı müşteri paketine bağlı.

Yaşanan sorunun kaynağı Milleni.com'un paraya kıyıp yüksek kapasite talep etmemesinden kaynaklı veya SOL'un bölgesel bazda satürasyon yaşaması olabilir.
Sadece bir komplo teorisi. Bu kadar detaylı açıklama yapacağınızı bilsem soru sorardım. Teşekkür ederim. 😀

Milleni.com verilerini trafik teslim noktasından sonra Turkcell sol ile taşıyor. TT'nin karışma gibi hakkı yok. Geçen veri miktarı tanımlı müşteri paketine bağlı.

Yaşanan sorunun kaynağı Milleni.com'un paraya kıyıp yüksek kapasite talep etmemesinden kaynaklı veya Sol'un bölgesel bazda satürasyon yaşaması olabilir.

Hocam öncelikle böylesine detaylı bir şekilde bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Peki sizce ben şu an bu sorunu çözmek için ne yapabilirim? Hakkımı nasıl arayabilirim?

Geri
Yukarı