Millenicom vadedilen hızı vermiyor

abdullah5252

Kilopat
Daha fazla  
Millenicom'dan Türk Telekom altyapısıyla 100Mbps fiber altyapılı internet bağlattım. Ama Wi-Fi bağlantısıyla en fazla 25Mbps hız alıyorum. Modemden Ethernet kablosuyla bilgisayara bağlayınca 70 60 arası hız alıyorum. Millenicom altyapı destekliyor sorun gözükmüyor diyor ama neden kaynaklı olabilir? Değiştirmem gereken ayar var mı acaba modem de yeni kurulumda getirdiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolu ile 70'e kadar kafi. Zaten size 100Mbps alacağınızı söylemiyor. 100Mbps'ye kadar alabilirsiniz diyor. Altyapınız kötü olduğu için size 70 ile geliyor, modem kötü olduğu için de 70i 25 olarak veriyor.

Millenicom'dan Türk Telekom altyapısıyla 100Mbps fiber altyapılı internet bağlattım. Ama Wi-Fi bağlantısıyla en fazla 25Mbps hız alıyorum. Modemden Ethernet kablosuyla bilgisayara bağlayınca 70 60 arası hız alıyorum. Millenicom altyapı destekliyor sorun gözükmüyor diyor ama neden kaynaklı olabilir? Değiştirmem gereken ayar var mı acaba modem de yeni kurulumda getirdiler.
Altyapı sorgulama yaptıgınızda 100 mü çıkıyor?

1691758320155.png

Kablolu ile 70'e kadar kafi. Zaten size 100Mbps alacağınızı söylemiyor. 100Mbps'ye kadar alabilirsiniz diyor. Altyapınız kötü olduğu için size 70 ile geliyor, modem kötü olduğu için de 70i 25 olarak veriyor.
Tamam ama madem 20 vercekti sizin alt yapınız en fazla 20mbps destekliyor deselerdi ben de 25 mbps olan paketi alırdım. Altyapi sorguladigimda 100ü destekliyor dendi bana.Modem konusuna gelirsek modemi kendileri getirdiler zaten 300mbps kadar destekli. Kötü desteklemicek modemi niye getirsinler ki

Altyapı sorgulama yaptıgınızda 100 mü çıkıyor?
Evet. Paketi o yüzden tercih ettim zaten. Kablo ile 60-70mbps aliyorum benim için yeterli bir değer aslinda tam 100 beklemiyorum zaten.Ama wi-fi de gelen değer çok düşük bunun nedeni ne olabilir ?Modem eski de değil kendileri daha dün gelip kurdular 300mbpsye kadar destekli

Hocam altyapı destekledigini söylemiş arkadaş. Sizin bilginiz yanlış değil ama tam okumamışsınız galiba 😘

Altyapı desteklemesi normal, bende de altyapıda 94 Mbps görünüyor fakat 80 veriyor Max. Yani binadaki tesisattan kutuya kadar olan kısımdan bahsettim altyapı derken.

Geri
Yukarı