Millenicom VDSL'e geçiş süreci

KnifeRex

Hectopat
Öncelikle herkese merhabalar. İki yıllık VDSL port bulma çabalarımın ardından Millenicom sayesinde VDSL port açıldı.

20 şubat'ta Millenicom'u arayıp VDSL için ön başvuru oluşturdum. Sekiz gün sonra port açıldı ve sonunda geçiş sağladım.

Boş port sıkıntısı yaşayan herkese Millenicom'u tavsiye ederim. 47Mbps download 8Mbps upload hızı ile neredeyse çağ atladım :)

Öncelikle herkese merhabalar. İki yıllık VDSL port bulma çabalarımın ardından Millenicom sayesinde VDSL port açıldı.

20 şubat'ta Millenicom'u arayıp VDSL için ön başvuru oluşturdum. Sekiz gün sonra port açıldı ve sonunda geçiş sağladım.

Boş port sıkıntısı yaşayan herkese Millenicom'u tavsiye ederim. 47Mbps download 8Mbps upload hızı ile neredeyse çağ atladım :)
NetSpeed ve Millenicom arasında kaldım. Oyun ping degerlerin nasıl? Önceden hangi ISS'yi kullanıyordun? Verilen hızın hepsini stabil sekilde alıyor musun?

NetSpeed ve Millenicom arasında kaldım. Oyun ping degerlerin nasıl? Önceden hangi ISS'yi kullanıyordun? Verilen hızın hepsini stabil sekilde alıyor musun?
Önceden NetSpeed ADSL kullanıyordum. Ancak oturduğum bölgede VDSL port sorunu olduğu için bir türlü geçemedik. Çok fazla oyun oynamıyorum ama SpeedTest verilerine bakabilirsiniz. 50mbps'lik paketteki değerler bu şekilde. Tabi bölgeden bölgeye fark eder.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    52,4 KB · Görüntüleme: 42
Beni de bir çağ geriye götürmüştü. Gördüğüm en kötü bağlantıydı. Henüz Türkiye'nin her yerinde kabul edilebilir kalitede hizmet veremiyorlar sanırım.

Taahhüt şartı olmasa kumar oynamak gibidir. Ancak şu haliyle denemekten zarar gelmez.

Deneyecek olan arkadaşlara uyarım var. Eğer kendi sistemlerinden kaynaklı arıza veya kötü hız söz konusu olursa şikayetiniz bir bot tarafından "sorun tespit edilememiştir." yanıtıyla 10 saniye sonra kapatılacaktır. Abonelik başlangıcı ile fesih işlemi arasındaki süre zarfında insan muhatap bulamayacaksınız.

Buraya kadar olanı sanırım genel durum. Kendi şahsım için söyleyeyim. Ping konusunda rezalet. Sık sık da paket kaybı yaşadım. Oyun oynanmaz hale getirdi.

Son düzenleme:
Beni de bir çağ geriye götürmüştü. Gördüğüm en kötü bağlantıydı. Henüz Türkiye'nin her yerinde kabul edilebilir kalitede hizmet veremiyorlar sanırım.

Taahhüt şartı olmasa kumar oynamak gibidir. Ancak şu haliyle denemekten zarar gelmez.

Deneyecek olan arkadaşlara uyarım var. Eğer kendi sistemlerinden kaynaklı arıza veya kötü hız söz konusu olursa şikayetiniz bir bot tarafından "sorun tespit edilememiştir." yanıtıyla 10 saniye sonra kapatılacaktır. Abonelik başlangıcı ile fesih işlemi arasındaki süre zarfında insan muhatap bulamayacaksınız.
Bölgeden bölgeye farklılıklar olabilir tabii ki hocam benim bağlantım da bugün yapıldı. Eğer bir sorun olursa konuya ekleme yaparım. Şimdiye kadar ki tek sorun Millenicom'dan kuruluma gelen arkadaş bağlantıları yanlış yaptığı için birkaç saat internet gidip geldi. Türk Telekom ekipleri gelip hallettiler. Ek olarak ben taahhütsüz kullanıyorum.

Ben de olumsuz deneyimimi anlatayım.
Ayni altyapıda TT 100Mbps veriyordu. Milleniye geçtim akşamları 0,5Mbps almaya başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı