Millenie.com vs TurkNet

Geforce Mx130

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 3.6GHz-Sapphire RX5700XT 8GB GDDR6-Gigabyte B550m Ds3h rev 1.4-Viper Steel 8x2GB 3600Mhz CL17 Ram-Apacer Panther As340 240GB-Aerocool Vx Plus 500W-Bitfeniz Helios Mesh kasa 🙂
İkisi de 100Mbps destekliyor diyor ama TurkNet'te port yok diyor. Hangisi daha iyidir? Hız kaybı, ping vb.

Port yoksa elenmiş olmuyor mu zaten? Eskiden Türknet derdim ama son aylardaki yaşananlardan sonra artık onu da farklı görmüyorum. Hepsinin sıkıntıları var. Memnun olanda var.

İki ay önceye kadar 1, 5-2 senelik TurkNet kullandım, son iki aydır Millenicom kullanıyorum. Şu anki tecrübelerime dayanarak Millenicom geçmezdim.
Çok fazla hız dalgalanması oluyor, ping yükseldi, olur olmadık zamanda internet kesilmeye başladı, TurkNet'te şikayet kayıtlarına en azından dönüş yapılıyor ama Millenicom'da bot sorun görülmedi deyip otomatik kapatıyor. Böyle uzar gider :D

Port yoksa seçme şansında yok.
Port yoksa elenmiş olmuyor mu zaten? Eskiden Türknet derdim ama son aylardaki yaşananlardan sonra artık onu da farklı görmüyorum. Hepsinin sıkıntıları var. Memnun olanda var.
Hocam baska bir forumda aynı portu kullanırsınız onlar halleder demişlerdi.Burdada dedi bir arkadaş.

Bana geçenlerde Netspeed önerdiler. Ona da göz atabilirsin. Büyük ihtimal taahhüt bitiminde deneyeceğim.
IMG_20220926_114346.jpg

Türknet, millenicom, netspeed hiç fark etmez hepsi telekom altyapısını kullanıyor ve adresinde port yoksa hiç biri kullanılmaz.
Millenie.com'da port yok vb. yazmıyor. Yukarı yazmıştım gene yazayım.Baska bir forumda aynı portu kullanırsınız onlar halleder dediler.

Millenie.com'da port yok vb. yazmıyor. Yukarı yazmıştım gene yazayım.Baska bir forumda aynı portu kullanırsınız onlar halleder dediler.
Halledemezler. Çünkü anlaşmalara göre belli sayıda port kiralıyor TTNET diğer ISS'lere. Şu an mevcut kullandığın internetten devam edersen o portu kullanabilirsin. Yoksa port boşa çıkar ve TTNET başvurusu yapan birine verilir. TTNET'in kendi portu olarak kalır yani. Diğer ISS'lerin kullanımına vermez. Yine de şansını dene. Belki başvuracağın ISS ayarlama yapabilir.

Taşıma işlemi yaptığınız için sanırım evet türknet, netspeed vs. gibi sağlayıcılar portunuzu kaybetmeden taşıyabiliyor. Ek olarak adresinizde süperonline altyapısı olabilir millenicom süperonline altyapısı üzerinden de hizmet sağlıyor.

Geri
Yukarı