Milletimiz neden kazıklanmaya razı?

Bu aslında eskilere dayanıyor yani eskiden beri var bu alışkanlık. Mesela örnek veriyorum A sitesinde bilmem ne indirime düştü hemen alıyorlar. Kazıklanmak budur işte. Biz kazıklanmayı ucuz bir şeye fazla para vermek diye biliyoruz ama kazıklanmak bu değil ki. Kazıklanmak araştırmamaktır. Mesela neden Türkiye'de bütün e-ticaret siteleri çok az indirim yapıyor ve indirim yaptığını her yere yayıyor? İşte bunun cevabı da bizim halkımız

Fikirlerine değer verdiğim bloglarını okuduğum yabancı birisi 200 dolarlık sıfır bir bilgisayarın kullanım için yeterli olduğunu, gerisinin lüks veya farklı amaçlar taşıdığını yazıyordu. 200 dolar yaklaşık 4000 TL sayılır. Bence doğru. Bilgisayarın ana amacı oyun oynatmak değil bence. En azından kendim için konuşayım hafif oyunlar bana yetiyor. İyi ki yetiyor. 60 fps bana yetiyor iyi ki yetiyor. Yoksa mazallah 10-15 binden aşağı şu forumda fiyat önerecek kişi çıkmaz.

Forumda zaten stab 13.000 liralık Dost Kayaoğlu sistem öneriyorlar her ne kadar konu sahibi bütçem 5000 dese de 3000 dese de üstüne koy bunu al diyorlar. Halbuki araştırılsa 2. el sistem dizebilecekler.

Geri
Yukarı