Milletvekilleri neden maaş alıyorlar?

Mistyr

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yani onları biz, bizi temsil etsinler diye seçiyoruz. Ve yine biz, onlar bizi temsil ettiği için onlara her ay maaş ödüyoruz! Neden? Adı üstünde Milletvekili, milletin vekili. Beni temsil edecek, ben seçiyorum. Ve ben seçiyorum ve beni temsil ettiği için neden onlara para veriyorum? Milletvekilliği bir meslek midir? Ayrıca emekli Milletvekilliği neden var? 2 yıl Milletvekili olan, 60 yaşından sonra falan emekli Milletvekili maaşı alıyor. Neden? Bu ülkede şu an aktif 600 Milletvekili var diyelim, emekli Milletvekili olanlar ise binlerce var! Biz bunlara niye her ay tonlarca para veriyoruz? Biz veriyoruz derken, elbette senin benim vergilerimiz ile veriyoruz... Yani halkın parası! Ayrıca Cumhurbaşkanı, emekli Cumhurbaşkanı olanlar ve emekli Başbakan olanlar içinde bu dediklerim geçerli... Ve de Bakanlar... Zaten altlarında son model araba, yanlarında danışmanlar ve yardımcılar, her şey devletin, yani senin benim vergilerim ile ödeniyor. Ki, Vekil olanlar da genelde zengin, varlıklı kişiler. Bir de bunlara para ödüyoruz her ay! Parti ayrımı yapmadan, yazıklar olsun diyorum!

Yani onları biz, bizi temsil etsinler diye seçiyoruz. Ve yine biz, onlar bizi temsil ettiği için onlara her ay maaş ödüyoruz! Neden? Adı üstünde milletvekili, milletin vekili. Beni temsil edecek, ben seçiyorum. Ve ben seçiyorum ve beni temsil ettiği için neden onlara para veriyorum? Milletvekilliği bir meslek midir? Ayrıca emekli milletvekilliği neden var? 2 yıl milletvekili olan, 60 yaşından sonra falan emekli milletvekili maaşı alıyor. Neden? Bu ülkede şu an aktif 600 milletvekili var diyelim, emekli milletvekili olanlar ise binlerce var! Biz bunlara niye her ay tonlarca para veriyoruz? Biz veriyoruz derken, elbette senin benim vergilerimiz ile veriyoruz... Yani halkın parası! Ayrıca Cumhurbaşkanı, emekli Cumhurbaşkanı olanlar ve emekli başbakan olanlar içinde bu dediklerim geçerli... Ve de bakanlar... Zaten altlarında son model araba, yanlarında danışmanlar ve yardımcılar, her şey devletin, yani senin benim vergilerim ile ödeniyor. Ki, vekil olanlar da genelde zengin, varlıklı kişiler. Bir de bunlara para ödüyoruz her ay! Parti ayrımı yapmadan, yazıklar olsun diyorum!

Milletvekili maaşı şu an çok yüksek, bir devlet dairesinde ortalama kademe bir devlet memuru 7-8 bin lira maaşa çalışırken onlar 60 bin TL maaşa çalışıyor. Ancak maaşı olmalı, sonuçta bu adamlar 4 yıl taş mı yesin?

Milletvekili maaşı şu an çok yüksek, bir devlet dairesinde ortalama kademe bir devlet memuru 7-8 bin lira maaşa çalışırken onlar 60 bin TL maaşa çalışıyor. Ancak maaşı olmalı, sonuçta bu adamlar 4 yıl taş mı yesin?
Kimse maaş olmasın demiyor hocam. Ama keşke 60 bin TL gerçekten hak ettikleri için harcansa.

Kimse maaş olmasın demiyor hocam. Ama keşke 60 bin TL gerçekten hak ettikleri için harcansa.

Hocam okursanız arkadaş maaşları olmasından söz etmiş, il başkanlarının vs zaten maaşı yok.

Hocam okursanız arkadaş maaşları olmasından söz etmiş, il başkanlarının vs zaten maaşı yok.
Resmiyette öyle gözüküyor ama il başkanlarının çoğu partisinden para alıyor. Bu para yol, yemek kısaca gider parası gibi gözükse de ciddi paralar alınıyor. Zaten ülkemizde de atıyorum bir inşaat işi oluyor direkt kendi partisinden başlıyor bu işi yapan var mı diye. Sonra 2 milyon TL'lik köprüyü 3 milyon TL'ye yaptırıyor yarı yarıya kırışıyor.

Evet konu sahibi o konuda biraz yanlış düşünmüş. O değil de, il başkanları maaş almıyorsa nasıl geçiniyorlar? İhtiyaçlarını devlet mi karşılıyor?
Hocam parti içi üyelikler tamamen maaş almaz,il başkanlığı,ilçe başkanlığı,gençlik kolları başkanlığı vs gönüllü olarak çalışır.Devlet parti ayrımı olmaksızın el atmaz.

Resmiyette öyle gözüküyor ama il başkanlarının çoğu partisinden para alıyor. Bu para yol, yemek kısaca gider parası gibi gözükse de ciddi paralar alınıyor. Zaten ülkemizde de atıyorum bir inşaat işi oluyor direkt kendi partisinden başlıyor bu işi yapan var mı diye. Sonra 2 milyon TL'lik köprüyü 3 milyon TL'ye yaptırıyor yarı yarıya kırışıyor.

Dediğiniz rüşvet tarzı, kirli para hocam. Ona bakılırsa bir milletvekili de belki 200.000TL aylık cebine para giriyordur, bilemeyiz. Bir de 3 milyonluk köprü dediğiniz büyükşehirler için, bir Bayburt siyasi parti il başkanının 3 milyonu ömrü hayatında göreceğini sanmam.

Geri
Yukarı