Mimari modelleme ve oyun için sistem toplama

Bütçe
14000 TL

MatAmoi

Decapat
Daha fazla  
Mimari modelleme yapıyorum AutoCAD, revit, lumion, Photoshop kullanıyorum. Nadiren tek kişilik büyük oyunlara giriyorum ve kendime şöyle bir sistem hazırladım ama sizin fikirlerinizi de almak istiyorum.
Ekran kartlarında stok sorunu olduğu için önüme ilk çıkan ekran kartı MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio modelini aldım, onu kendim takacağım.

Güzel ve dengeli bir sistem olmuş. 2070 Super yerine yeni seriden bir kart önermek isterdim ama stokların durumu üzücü. Hayırlı olsun.
Yazmayı unutmuşum, proje boyutuna da bağlı olarak 16 GB RAM yetersiz kalabilir. Bütçeniz varsa 2x16 şeklinde kullanın. 2x16 alamazsanız 2x8 şeklinde RAM alın, çift kanal çalışsınlar.

Son düzenleme:
Güzel ve dengeli bir sistem olmuş. 2070 Super yerine yeni seriden bir kart önermek isterdim ama stokların durumu üzücü. Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim cevabınız için, sistem toplamaya karar verdiğim günden beri stok bulamıyorum, 1 tane ASUS TUF serisinden RTX 3070 buldum ama bana 9300 TL fiyat biçtiler😢. Şansıma geçen hafta 6400 liraya 2070 Super buldum onu aldım.
Yazmayı unutmuşum, proje boyutuna da bağlı olarak 16 GB RAM yetersiz kalabilir. Bütçeniz varsa 2x16 şeklinde kullanın. 2x16 alamazsanız 2x8 şeklinde RAM alın, çift kanal çalışsınlar.

Tekrar rahatsız ediyorum ama aklıma bir şey takıldı. Sistemdeki anakartta ekran kartı yuvası ile RAM soketleri birbirine çok yakın acaba benim devasa ekran kartını takmama engel olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı