Mimarlık İçin 3500 TL Laptop Önerisi

Erdalyildiz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Mimari çizim programlarını (3DS Max, Autocad, Revit) kasma sorunu olmadan rahatlıkla kullanabileceğim bir laptop tavsiyesi istiyorum sizlerden. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bütçem 2500, en fazla 3500. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mimari çizim programları için güçlü işlemciler gerekiyor.
Bu bütçede mimarlık için laptop almak yerine masaüstü sistem almak daha mantıklı olur.
Tabii işin taşınabilirlik kısmı da olmalı.
Eğer masaüstü aklınıza yatarsa ayrı konu açabilirsiniz.
Laptop düşünürseniz size SSD'li bir laptop almanızı öneririm.
Abra A5 V12.1 15.6" Oyun Bilgisayarı
Bu olabilir.

Mimari çizim programları için güçlü işlemciler gerekiyor.
Bu bütçede mimarlık için laptop almak yerine masaüstü sistem almak daha mantıklı olur.
Tabii işin taşınabilirlik kısmı da olmalı.
Eğer masaüstü aklınıza yatarsa ayrı konu açabilirsiniz.
Laptop düşünürseniz size SSD'li bir laptop almanızı öneririm.
Abra A5 V12.1 15.6" Oyun Bilgisayarı
Bu olabilir.
HP 15-CD012NT AMD A12 9720P 16GB 512GB SSD Radeon 530 Fiyatı
Asus X550vx-dm504 İ7-7700hq 12gb 1tb 2gb Gtx950m 15.6 Freedos - n11.com Sizce bu iki ürün nasıl? @scout22

İkisi de Abra A5'e göre kötü. Hem de çok. Almaya değmez. Belki Asus'un modeli düşünülebilir en azından 7700HQ olduğu için ama HP'de APU var. 512 GB SSD vs. kafanızı kurcalamasın. Asus'ta da SSD yok. Sonradan eklenebilir sanırım ama M2 SSD desteği var mı bilmiyorum.

Bana soracak olursanız her daim taşımaya gerek yoksa mini ITX sistem çok iyi olur. 3-4 KG oluyor zaten mini ITX sistemler. Tabi hafif bir kasa seçerseniz.

Son düzenleme:
@Lactuca 'nın önerdiği bilgisayarı kullanmaktayım ve tavsiye ederim. Eğer merak ettiklerin ve soruların varsa sorabilirsin yardımcı olurum.
Hocam ben de kullandığınız modeli almayı düşünüyorum.Uzun süreli kullanıma bağlı yaşadığınız herhangi bir sıkıntı var mı? Özellikle fan ve anakart ile ilgili ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı