Mimarlık için 6000-7000 TL laptop önerisi

Emirbey__

Hectopat
Evet başlıkta belirttiğim gibi mimarlık için 6000-7000 TL bir laptop arıyorum. 100-200 TL üzerine çıkabilirim? Oyun oynamak için almıyorum laptopu bunu da belirtmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcisi gayet güçlü ve harici ekran kartı da bulunduruyor. Depolama olarak da 1 TB HDD + 256 GB SSD işinizi görür diye düşünüyorum.

İşlemcisi gayet güçlü ve harici ekran kartı da bulunduruyor. Depolama olarak da 1 TB HDD + 256 GB SSD işinizi görür diye düşünüyorum.
Harici ekran kartı bende gözükmüyor. Paylaşımlı diyor ? Dahili ekran kartı mevcut bu sistemde

Lenovo E14 Intel Core i5 10210U 16 GB 1 TB + 256 GB SSD RX640 FreeDOS 14" FHD taşınabilir bilgisayar 20RA005GTX09.
Lenovo E14 Intel Core i5 10210U 16 GB 1 TB + 256 GB SSD Fiyatı
Atacak olduğum buydu kusura bakmayın.

Olabilir hocam. Gözünüzden kaçmıştır. Hocam bir de mimarlık için 14" küçük olmaz mı? Aynı parayla NVIDIA GTX 1650 Ti ekran kartı almak varken ? 15.6" ya da 17.3" daha iyi değil mi? Son olarak işlemci 10. nesil ama sonunda "u" harfi var. Bilirsiniz "u" harfi Intel islemcilerde güç tasarruflu işlemci diye geçer. Arkadaşın istediği programlara ve içinde ki ekran kartına gücü yetmeyebilir. Bu da düşünüldüğünde farklı seçeneklere yönelmeli bu arkadaş. Benim önerim bu şekilde.

Olabilir hocam. Gözünüzden kaçmıştır. Hocam bir de mimarlık için 14" küçük olmaz mı? Aynı parayla NVIDIA GTX 1650 Ti ekran kartı almak varken ? 15.6" ya da 17.3" daha iyi değil mi? Son olarak işlemci 10. nesil ama sonunda "u" harfi var. Bilirsiniz "u" harfi Intel islemcilerde güç tasarruflu işlemci diye geçer. Arkadaşın istediği programlara ve içinde ki ekran kartına gücü yetmeyebilir. Bu da düşünüldüğünde farklı seçeneklere yönelmeli bu arkadaş. Benim önerim bu şekilde.
Arkadaş oyun oynamak için almadığını belirtince daha kompakt ve şarjı uzun gidecek olan ultrabooklara yöneldim, ultrabookların da fiyatlandırmaları böyle maalesef. Bu fiyata daha güçlü bir gaming laptop da alınabilir, şayet istediklerini karşılayacak da buysa gaming laptop tercih edebilir. Benim oyunla işim olmasa şahsen attığım bilgisayarı tercih ederdim.

Arkadaş oyun oynamak için almadığını belirtince daha kompakt ve şarjı uzun gidecek olan Ultrabook'lara yöneldim, Ultrabook'ların da fiyatlandırmaları böyle maalesef. Bu fiyata daha güçlü bir Gaming laptop da alınabilir, şayet istediklerini karşılayacak da buysa Gaming laptop tercih edebilir. Benim oyunla işim olmasa şahsen attığım bilgisayarı tercih ederdim.

Tabii ki de eğer ihtiyacı kompakt bir tasarım ve uzun süre kullanımda doğru tercih sizin ki. Ben arkadaş mimarlık deyince belki daha güçlü bir bilgisayar ister diye düşündüm.

i5 10210U işlemci i5 9300H dan daha mı iyi ?​

8 saat pil ömrü istiyorsanız evet.

Kendinize sormanız gereken şu, siz prize bağlı olmadan uzun saatler çalışma yapabilmek üzere ortalama/yeterli güçte bir laptop mu istiyorsunuz yoksa gaming laptop gibi çok güçlü olacak ve işinizi hayli hayli görebileceğiniz ama genelde prize bağlı olmanız gerekecek bir laptop mu istiyorsunuz?

Son düzenleme:
8 saat pil ömrü istiyorsanız evet.

Kendinize sormanız gereken şu, siz prize bağlı olmadan uzun saatler çalışma yapabilmek üzere ortalama/yeterli güçte bir laptop mu istiyorsunuz yoksa gaming laptop gibi çok güçlü olacak ve işinizi hayli hayli görebileceğiniz ama genelde prize bağlı olmanız gerekecek bir laptop mu istiyorsunuz?
Prizde kalması sorun değil benim için hangisi daha performanslı onu merak ediyorum.

Geri
Yukarı