Mimarlık icin diziüstü bilgisayar tavsiyesi

İrem26

Centipat
Merhaba, bütçem Max. 7000 TL. Mimarlık öğrencisiyim. 3 tane bilgisayar buldum sizce hangisi daha iyi? Ya da önerebilceğiniz uygun fiyatlı baska bilgisayarlar var mı?
• Monster Abra serisi.
• HP Pavilion Gaming i7-9.nesil- 16 GB RAM 1TB+256 SSD - GTX1050 Ti.
• Lenovo legend serisi - i7-9.nesil- 16 GB RAM 1TB+256 SSD - GTX1050 Ti.

HP öneririm uygulamalarda gayet başarılı çalışmakta.

Tesekkür ederim bakacağım.

Ben bu 2 bilgisayarı buldum FreeDOS olmasın diye nasıldır?

7D81AE95-0471-4D51-8F8F-69B45052E383.png

934580D8-0593-4D19-BAFA-E244FB7330B3.png

HP öneririm uygulamalarda gayet başarılı çalışmakta.

HP'ler bir süre sonra ısınıyor diyorlar doğru mu acaba?

Doğru HP'nin ısı sorunu var. Y530 kullanıyorum, tavsiye ederim. Ekranı da çok güzel. Mimarlık için iyi bir seçim olur. Tek eksisi fan sesi biraz yüksek ama soğutucu alınabilir o zaman düşük devirde çalışır.

Yukarıdaki MSI özellik olarak daha iyi. Bütçeyi artırabilirseniz Y540 alın.

Lenovo Legion Y540 gayet güzel bir üründür. Ben hp omen 15-dc1008nt kullanıcısıyım. Omen serisi hp'nin elit serisidir, ezberleri kırmadan yapamayız, marka yerine ürün üzerinden konuşalım yoksa her markanın bir sürü sorunu vardır. Omen serisi soğutma, performans,tasarım, ses, ağırlık ve klavye ve touchpad tasarım ve kalitesi ile ayrılıyor birçok markadan. Örneğin Legion Y540 her ne kadar güzel olsa da alimünyum değildir bu nedenle cihazın ömrü uzun süreçte kısalır. Kısa vadede ise performansa yansır, termal macunlar çok daha çabuk etkilenir. Omen serisi ise alimünyum ve b&o ses sistemine sahip yani "hp ısınıyor" gibi bir mantıkla harekete geçemeyiz. Öyle yaparsak hiçbir ürünü alamazsınız kesin bir şey diyen olur.
+ Yalnızca bu ürünler arasından Y540 derim ancak ben bulabilirseniz omen öneririm.
İyi sosyaller.

Lenovo Legion Y540 gayet güzel bir üründür. Ben hp omen 15-dc1008nt kullanıcısıyım. Omen serisi hp'nin elit serisidir, ezberleri kırmadan yapamayız, marka yerine ürün üzerinden konuşalım yoksa her markanın bir sürü sorunu vardır. Omen serisi soğutma, performans,tasarım, ses, ağırlık ve klavye ve touchpad tasarım ve kalitesi ile ayrılıyor birçok markadan. Örneğin Legion Y540 her ne kadar güzel olsa da alimünyum değildir bu nedenle cihazın ömrü uzun süreçte kısalır. Kısa vadede ise performansa yansır, termal macunlar çok daha çabuk etkilenir. Omen serisi ise alimünyum ve b&o ses sistemine sahip yani "hp ısınıyor" gibi bir mantıkla harekete geçemeyiz. Öyle yaparsak hiçbir ürünü alamazsınız kesin bir şey diyen olur.
+ Yalnızca bu ürünler arasından Y540 derim ancak ben bulabilirseniz omen öneririm.
İyi sosyaller.
Anladım tesekkür ederim,bakacağım omen serisine :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı