Mimarlık için MacBook M1 vs RTX 4060'lı laptop

Altuğ karatekin

Hectopat
M1 çipli ve 16 GB RAM versiyonu ile 36k ya gelen Apple mı? 13500H veya 13700H'lı laptop ile yanına iPad mi yoksa direkt 13500H ve RTX 4060'lı laptop mu? Araştırdığıma göre kullanacağımız uygulamalar işlemci tabanlıymış genel olarak. Bu konuda 13500H m1'den üstün. O yüzden 13500H ile bir iPad almayı düşündüm ama AutoCAD veya diğer uygulamalar IPad'de çalışıyor mu bilmiyorum. Eğer çalışmıyorsa iPad'den de vazgeçebilirim. Fikir verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda size şunu söylemek isterim. Windows'ta çalıştırabileceğiniz tüm programları Mac'te çalıştıramayabilirsiniz. Bu oyun yazılım progmları vs. gibi olabilir. Ama kullanacağınız program muhtemelen Mac'de de çalışacaktır. Benim tavsiyem her türlü kullanıma açık olduğundan dolayı Windows işletim sistemine sahip olan ve RTX 4060 gibi güçlü bir karta sahip olan laptopu almanızdan yana olacaktır.

Bu konuda size şunu söylemek isterim. Windows'ta çalıştırabileceğiniz tüm programları Mac'te çalıştıramayabilirsiniz. Bu oyun yazılım progmları vs. gibi olabilir. Ama kullanacağınız program muhtemelen Mac'de de çalışacaktır. Benim tavsiyem her türlü kullanıma açık olduğundan dolayı Windows işletim sistemine sahip olan ve RTX 4060 gibi güçlü bir karta sahip olan laptopu almanızdan yana olacaktır.

Peki IPad'li fikre ne diyorsunuz? Ya da iPad yerine Samsung'tan S7 S8 filanda alabilirim.

Bu tamamen sizin kullanım tarzınıza yapacağınız işe ve bütçenize bağlıdır. Tablet kısmında ben size güçlü bir işlemciye sahip olduğu için ve Android'e göre çok daha stabil çalıştığı için iPad tavsiye ederim.

Bildiğim kadarıyla çizimde iPad gayet iyi ama arkadaşımda S7 FE var ve çizim konusunda gayet yetiyor bana. Lakin AutoCAD gibi programlar çalışmaz sanırım tablette çizim için.

Bildiğim kadarıyla çizimde iPad gayet iyi ama arkadaşımda S7 FE var ve çizim konusunda gayet yetiyor bana. Lakin AutoCAD gibi programlar çalışmaz sanırım tablette çizim için.

Bu tercih tamamen size kalmış ama iPad size uzun yıllar sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Android'de ise bence beğendiyseniz ve içinize sındıysa alın derim.

Geri
Yukarı