Mimarlık için Photoshop versiyonu tavsiyesi

Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar, mimar olduğum için görselleştirme konusunda biraz uzmanlaşmaya ihtiyacım var. Kendime göre en işlevsel versiyonu arıyorum. Daha önce Photoshop kullanmadım. Bu yüzden konuya biraz uzağım.

Bina tasarımını render aldıktan sonra arka plan koyabileceğim, biraz ışık, keskinlik vs. ayarları yapabileceğim. Ara sıra da kendi sayfam için afiş logo vb. tasarımı yapabileceğim bir versiyon arıyorum. Dediğim gibi konuya çok hakim değilim, Photoshop CC veya CS gibi birçok sürüm var sanırım. Sizce bunlardan hangisi benim amacıma daha çok hitap eder ? İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
CC senin için idealdir ancak sadece photoshop yeterli değildir Revit,AutoCad,Autodesk gibi bir çok yazılım daha kullanman gerekecek.

Not : CC ve CS6 aynıdır herhangi bir farkı yoktur.

CC ancak mimarlık için AutoCAD gibi programlar daha uygun değil mi?
AutoCAD ile görselleştirmenin arasında uçurum var. AutoCAD proje çizimi, kat kesmesi, özellikle ruhsat projeleri gibi genellikle 2 boyutlu ve projenin vasiyet hali için kullanılırken 3D Studio Max ve benzeri programlar render motorlarıyla alınan görsellerin son değişiklikleri için Photoshop programıyla düzenleme ihtiyacı olur. "Photoshop Post Production" "Architecture Visualization Rendering" diye ararsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

@Mehmet Akif Kök Ps CC tavsiye ederim Cs'den bir kaç özellik dışında aynılar.

CC senin için idealdir ancak sadece photoshop yeterli değildir Revit,AutoCad,Autodesk gibi bir çok yazılım daha kullanman gerekecek.

Not : CC ve CS6 aynıdır herhangi bir farkı yoktur.
İşimle ilgili olan kısma hakim olduğumu düşünüyorum. Revit'le çalışan ofis sayısı Türkiye'de çok yok. Uluslararası iş yapmaya çalışanlar revit talep ediyor. Onun dışında 2-3d bilmek yeterli. Revit'in görselleştirmesi çok kalitesiz. Kesitleri çizdikten sonra autocad'de üstünden geçilmesi şart. Bu yüzden hepsini autocad'den yapmak daha mantıklı ve kolay.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı