Mimarlık mesleği için çizim yapmada kullanılabilecek telefon önerisi

ferhatto5555

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, siz değerli hocalarımın fikirlerine ihtiyacım var. Kendim mimarlık mesleğinde çalışıyorum. Sürekli evlerin keşiflerini yani ölçülerini almam gerekiyor, bu sebepten dolayı defter ve kalem taşıyorum. Aklıma hep şu soru geliyordu, acaba Samsung'un S Pen kalemli bir telefonunu kullanıyor olsam benim işimi kolaylaştırır mı diye, yani bu kalem defter derdinden kurtulur muyum diye merak ediyorum.

Normalde telefonumu değiştirme niyetim yoktu, çok da iyi bir telefon kullanmıyorum açıkçası. 3 yıldır Xiaomi Note 10 Pro kullanıyorum, açıkçası memnunum ama birkaç gündür sorunlar çıkmaya başladı, arayan kişiler ulaşamıyor gibi falan. Birkaç sorunlar daha var. Ben de bu sebeptendir değiştirmek istiyorum. Aslında aklımdan geçen model Samsung S24 Ultra kalemli olduğu için ama dediğim gibi gerçekten işime yarar mı onu bilmiyorum ve ciddi paralara satılıyor bu amiral gemisi telefonlar.

Ve hep şu algı var aklımda, Android olduğu için çok fazla değer kaybediyor, verdiğin para eriyor gibi bir algı var üzerimde ama gel gelelim ki IPhone'da kullanmıyorum çünkü mesleğim gereği telefonu bilgisayar gibi kullanıyorum, ne yazık ki buna iOS izin vermiyor. En basitinden bir dosyanın uzantısını değiştirmek istiyorum veya kendi dosyalarımı bir klasör de saklamak gibi falan. Bana iOS böyle sadece telefon gibi geliyor, standart kullanıcı için yapılmış gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam donanım veya f/p den bağımsız olarak Z Fold mantıklı olabilir gibi geldi bu iş için. Artı-eksilerine hakim değilim bilen arkadaşlar düzeltir beni.

S Pen'den dolayı S serisi Ultra cihazları sizin için mantıklı olabilir. S23 Ultra daha f/p bir cihaz. Bunun haricinde katlanabilir cihazları da düşünebilirsiniz. Honor Magic V2 modeli yeni gelmiş, bakılabilir. Keza Samsung katlanabilir cihazlarını da inceleyebilirsiniz.

Daha uygun fiyata normal bir telefon + çizim için tablet alma seçeneği de aklınızda bulunsun.

Son düzenleme:
Hocam donanım veya f/p den bağımsız olarak Z Fold mantıklı olabilir gibi geldi bu iş için. Artı-eksilerine hakim değilim bilen arkadaşlar düzeltir beni.
Kalem özelliği var mı acaba o cihazlar da

iPad almayı düşünebilirsiniz. iPad mini 6 hem boyut olarak küçük hem de kalemi oldukça iyi.
Oda aklımda var ancak bu ekstradan tekrardan bir cihaz taşımış olacağım benim düşüncem tek bir cihaz ile bu işi halletmek

S Pen'den dolayı S serisi Ultra cihazları sizin için mantıklı olabilir. S23 Ultra daha f/p bir cihaz. Bunun haricinde katlanabilir cihazları da düşünebilirsiniz. Honor Magic V2 modeli yeni gelmiş, bakılabilir. Keza Samsung katlanabilir cihazlarını da inceleyebilirsiniz.

Daha uygun fiyata normal bir telefon + çizim için tablet alma seçeneği de aklınızda bulunsun.
Katlanabilir cihazlar da ve Honor magic Modellerinde Kalem özellikleri mevcut mu acaba

S24 Ultra bakmanızı öneririm. Eğer bütçeniz yetmiyorsa S23 Ultra bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim

Kalem özelliği var mı acaba o cihazlar da

Oda aklımda var ancak bu ekstradan tekrardan bir cihaz taşımış olacağım benim düşüncem tek bir cihaz ile bu işi halletmek

Katlanabilir cihazlar da ve Honor magic Modellerinde Kalem özellikleri mevcut mu acaba

Teşekkür ederim
Rica ederim. Z fold cihazlarda kalem yok hocam.

Rica ederim. Z fold cihazlarda kalem yok hocam.

Him Aslında yeni çıkan Honor da çok iyiymiş ama onda da kalem özelliği yok oda biraz sinir bozucu oldu benim için. Ekranı çok iyi Mimari projenin ufaktan böyle metrekare bilgilerini almak ölçü almak için falan ama işte gel gelelim kalemli değil eğer kalemli olsaydı mükemmel olurdu bizim gibi bu işlerle uğraşanlar için. Aslında bakarsanız Samsung fotoğraflar üzerinde oynama yapabilmesi için gösterdiği teknoloji de benim işimi yer yer kolaylaştırır örnek veriyorum. Render aldığım bir sahne de insanın yerini değiştirmek istediğim de tekrar bir render almam gerekiyor veya Photoshop ile onu düzenlemem gerekiyor yani kafadan 5 dakika zaman harcamak gerekiyor. Ama şimdi düşünüyorum da Samsung çıkardığı o teknoloji hem yerini değiştiriyor hem de yerini dolduruyor. Yani bu bilgisayarda söylediğim gibi yapmak tabii ki de mümkün ama telefon ile daha hızlı bir sonuç elde edebilmek var

Him Aslında yeni çıkan Honor da çok iyiymiş ama onda da kalem özelliği yok oda biraz sinir bozucu oldu benim için. Ekranı çok iyi Mimari projenin ufaktan böyle metrekare bilgilerini almak ölçü almak için falan ama işte gel gelelim kalemli değil eğer kalemli olsaydı mükemmel olurdu bizim gibi bu işlerle uğraşanlar için. Aslında bakarsanız Samsung fotoğraflar üzerinde oynama yapabilmesi için gösterdiği teknoloji de benim işimi yer yer kolaylaştırır örnek veriyorum. Render aldığım bir sahne de insanın yerini değiştirmek istediğim de tekrar bir render almam gerekiyor veya Photoshop ile onu düzenlemem gerekiyor yani kafadan 5 dakika zaman harcamak gerekiyor. Ama şimdi düşünüyorum da Samsung çıkardığı o teknoloji hem yerini değiştiriyor hem de yerini dolduruyor. Yani bu bilgisayarda söylediğim gibi yapmak tabii ki de mümkün ama telefon ile daha hızlı bir sonuç elde edebilmek var
Samsung her yönden avantaj sağlıyor. Bütçeniz yeterse kesinlikle Samsung öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı